Cena windowsa

Nie robie ankiety bo mi nie chodzi o sztuczne wypowiedzi chodzi mi oto “Czy według was cena windowsa jest odpowiednia w stosunku do jego funkcjonalności”?

I jeszcze jedno pytanko czy was też denerwuje aktywacja windowsa po ponownym zainstalowaniu? Gdzieś wyczytałem że windowsa należałoby instalować od nowa co pół roku i za każdym razem dzwonić do Microsoft po nową licencje trochę denerwujące prawda opinie proszę króciutko uzasadnić.

Wasze opinie nie są mi potrzebne do żadnej pracy Zakładam taki temat z ciekawości :!:

A niby po co? Dla mnie format jest ostatecznością - jeżeli system działa i nie srawia większych problemów (z którymi można sobie jednak często poradzić) to ponowna instalacja jest stratą czasu. A w kwestii aktywacji wystarczy zrobić kopię aktywowanego windowsa , np. za pomocą np. Acronis True Image (czystego lub z całym oprogramowaniem) i w razie potrzeby przywrócić ją w ciągu kilku minut bez rejestracji, formatów i innych zbędnych ceregieli z tym związanych.

P.S. Kiedyś windowsa miałem ok. dwóch lat i sprawował się całkiem dobrze, ale niestety padł komp nie XP :?

Cena windy 350zł - vista home premium jest moim zdanie uczciwa. Dlaczego. Bo windę kupujesz raz na 4 czy 5 lat czasem nawet 6, podczas gdy w ciągu dwóch lat na taki szmelc jak G-data wydasz więcej niż na windowsa.

Podobno masz limit aktywacji windowsa przez internet, a później tylko zostaje telefon. Pół biedy jakby był ROZMOWA BYŁA free, ale za każdym razem idzie impuls. W przypadku xp łatwo obejść ten wymóg - jak aaa tego nie powiem, powiem że wystarczy skopiować dwa pliki np. na pendriva i po ponownej instalacji je skopiować - LICENCJA TEGO NIE ZABRANIA BO NIC O YM NIE MÓWI :smiley: .

Nie prawda że windę musisz instalować co pół roku. Jak swojego xp mam ponad 4 lata. Wystarczy nie instalować wszystiego jak leci - rośnie śmietnisko w rejestrze, tworzyć punkty kontrolne i umieć dbać o system.

Jedyne co mnie wkurza, to to że do notebooków nie dołączają CD z Windowsem. Jak chcesz wymienic dysk HDD to masz problem.

Oki ludzie nie chciałem nikogo urazić przecież używamy wszyscy legalnych windowsów mnie tylko zastanawia że skoro twierdzicie że windows jest wart swojej ceny to dlaczego kopie pirackie wyrastają jak grzyby po deszczu poza tym kiedyś jeden z użytkowników tego forum napisał że często wymienia płytę główną. A w związku z tym musi za każdym razem instalować windowsa ma orginalną płytę ale wtedy jakoś nikt z was mu nie napisał że jest legalny sposób na to żeby nie trzeba było za każdym razem dzwonić po nowy numer do systemu.

Ja napisałem że co pół roku należałoby a nie że trzeba przeinstalowywać windowsa.

Wyczuwasz różnicę :?:

Windows teraz jest w miare tani XP można kupić za 270 zł a vista home premium u mnie w mieście (Olsztyn) w markowych kosztuje 295 zł mysle że to w miare dobre ceny ale jak by to jeszcze ze 100 tańsze było to by było super.A jesli chodzi o aktywacje to żaden problem jak ma sie internet kwestia 2 kliknięć myszka i po sprawie.Ja kupiłem swojego windowsa za rok temu z nowym komputerem.Mysle że wydatek około 300 żł jest tego warty.Kiedyś się męczyłem z Linuksem ale dałem za wygraną.Po prostu producenci oprogramowania mają gdzieś linuksa i nie piszą pod niego dobrych programów i sterowników i tym samym większość z nas jest skazana na windowsa.Niestety.