Cena za Taxi w Warszawie do konkretnego miejsca

Witam,

Może jest ktoś na forum ze Stolicy i orientuje się dobrze w cenach i taryfach za taxi, w połowie miesiąca będę w Warszawie a że zależy mi na czasie i komforcie to będę zmuszony przemieścić się z Centrum z pod Dworca Centralnego na ulicę Orzycką. według mapy google to ok 8 km.

Czy ktoś może napisać jaka cena za TAXI w stolicy za taką odległość?

Patrze po taryfach i jest to chyba pierwsza taryfa podstawowa ( ok 2-2.20 za km), cena kursu nie powinna w takim wypadku wynieść więcej niż 20-22 zł. ( no liczmy już 25 zł jakby kierowca trochę “bokiem jechał”

Ktoś może napisać bardziej zorientowany?

Do ceny za km należy doliczyć opłatę początkową co w Warszawie wynosi 8PLN, do tego na pewno dojdzie stanie w korkach (40PLN za godzine). Wydaje mi się, że za taki kurs cena będzie w granicach 30-35PLN.

.

dzięki za informacje, bede jechał ok południa to powinno chyba byc jeszcze względnie z korkami…

Pamiętaj też, że opłata za km to nie wszystko. Korporacje mają postojowe. W praktyce jest tak, że jadąc z Sawą, która ma 2,4 zł za km, płaciłem za przejazd w godzinach szczytu mniej niż z korporacją, która ma 40 gr mniej na kilometrze. Radzę nie szukać po najniższej cenie, bo może się okazać, że zapłacisz więcej niż się tego spodziewałeś.

Po co Ci Taxi, skoro na tą ulice chyba jeździ 174 spod Centalnego

Człowiek nie jest z Warszawy,to nie chce jeździć niepotrzebnie.Ty sam nie wiesz czy 174 jeździ spod Centralnego,a co do autobusów byłem kiedyś z kolegą w Katowicach i żaden z kierowców autobusów nie wiedział jak się dostać na konkretny przystanek.

Na stronie jakdojade.pl można sprawdzić, jak trzeba dojechać do danego miejsca.

dokładnie, jakdojade.pl wpisujesz punkt A i B :). A jak się jednak zdecydujesz na taxi to jak wysiądziesz na centralnym to nie wsiadaj do prywatki(sam napis TAXI) bo zapłacisz krocie za kurs :slight_smile: Polecam taksówke Grosik(w necie można znaleść numer bezproblemowo) i opłata początkowa w warszawie tzw. “trzaśniecie drzwiami” nie ma 8zł tylko 5-6 :slight_smile: zależy od korporacji ale z 7 i wyżej się nie spotkałem. Pozdro

Kolega zapomniał jeszcze dopisać,nie wsiadaj do podrób.Jest w Warszawie korporacja Euro Taxi 22 196 62 a podróba wygląda np.tak Euro Taxi 22 296 62 czyli unikaj taryf,które są wzorowane na korporacyjne a są prywatne.Jeżeli do takiej wsiądziesz i nie będziesz mógł/nie chciał zapłacić takiego rachunku to masz paragraf art 121 us 2 KW.

Pozdrawiam

galy1 ja mieszkająć w warszawie nie wiedziałem że są podróbki ;d poza tym znam może z 6-8 korporacji a człowiek który pierwszy raz wpada do warszawy(lub po prostu bywa w niej raz na rok) nie jest w stanie rozróżnić :slight_smile: Pozdro

W każdym polskim mieście są taryfy podroby.

W Łodzi jeszcze nie widziałem.

Jeśli jesteś w obcym mieście to na znalezienie połączenia, trafienie godzinowo na autobusy tracisz tyle czasu, że szok, poważnie :wink:

Mieszkam trochę w mieście, a i tak wolę taksówkę niż miejskie. Kiedy jedziemy w kilka osób i tak Sawa nas wychodzi taniej.

Mogę tobie wymienić miasta,w jakich ja bylem i w każdym spotkałem podróby.Niektóre mają (nie wiem skąd) nalepki po firmie która zbańczyła i jeżdżą pod jej szyldem.