Cena za Taxi w Warszawie do konkretnego miejsca

(Krzysiek21) #1

Witam,

Może jest ktoś na forum ze Stolicy i orientuje się dobrze w cenach i taryfach za taxi, w połowie miesiąca będę w Warszawie a że zależy mi na czasie i komforcie to będę zmuszony przemieścić się z Centrum z pod Dworca Centralnego na ulicę Orzycką. według mapy google to ok 8 km.

Czy ktoś może napisać jaka cena za TAXI w stolicy za taką odległość?

Patrze po taryfach i jest to chyba pierwsza taryfa podstawowa ( ok 2-2.20 za km), cena kursu nie powinna w takim wypadku wynieść więcej niż 20-22 zł. ( no liczmy już 25 zł jakby kierowca trochę "bokiem jechał"

Ktoś może napisać bardziej zorientowany?

(Tifosopl) #2

Do ceny za km należy doliczyć opłatę początkową co w Warszawie wynosi 8PLN, do tego na pewno dojdzie stanie w korkach (40PLN za godzine). Wydaje mi się, że za taki kurs cena będzie w granicach 30-35PLN.

.

(Krzysiek21) #3

dzięki za informacje, bede jechał ok południa to powinno chyba byc jeszcze względnie z korkami....

(zypolit) #4

Pamiętaj też, że opłata za km to nie wszystko. Korporacje mają postojowe. W praktyce jest tak, że jadąc z Sawą, która ma 2,4 zł za km, płaciłem za przejazd w godzinach szczytu mniej niż z korporacją, która ma 40 gr mniej na kilometrze. Radzę nie szukać po najniższej cenie, bo może się okazać, że zapłacisz więcej niż się tego spodziewałeś.

(Adrianoss) #5

Po co Ci Taxi, skoro na tą ulice chyba jeździ 174 spod Centalnego

(Galy1) #6

Człowiek nie jest z Warszawy,to nie chce jeździć niepotrzebnie.Ty sam nie wiesz czy 174 jeździ spod Centralnego,a co do autobusów byłem kiedyś z kolegą w Katowicach i żaden z kierowców autobusów nie wiedział jak się dostać na konkretny przystanek.

(Adrianoss) #7

Na stronie jakdojade.pl można sprawdzić, jak trzeba dojechać do danego miejsca.

(Domino150) #8

dokładnie, jakdojade.pl wpisujesz punkt A i B :). A jak się jednak zdecydujesz na taxi to jak wysiądziesz na centralnym to nie wsiadaj do prywatki(sam napis TAXI) bo zapłacisz krocie za kurs :slight_smile: Polecam taksówke Grosik(w necie można znaleść numer bezproblemowo) i opłata początkowa w warszawie tzw. "trzaśniecie drzwiami" nie ma 8zł tylko 5-6 :slight_smile: zależy od korporacji ale z 7 i wyżej się nie spotkałem. Pozdro

(Galy1) #9

Kolega zapomniał jeszcze dopisać,nie wsiadaj do podrób.Jest w Warszawie korporacja Euro Taxi 22 196 62 a podróba wygląda np.tak Euro Taxi 22 296 62 czyli unikaj taryf,które są wzorowane na korporacyjne a są prywatne.Jeżeli do takiej wsiądziesz i nie będziesz mógł/nie chciał zapłacić takiego rachunku to masz paragraf art 121 us 2 KW.

Pozdrawiam

(Domino150) #10

galy1 ja mieszkająć w warszawie nie wiedziałem że są podróbki ;d poza tym znam może z 6-8 korporacji a człowiek który pierwszy raz wpada do warszawy(lub po prostu bywa w niej raz na rok) nie jest w stanie rozróżnić :slight_smile: Pozdro

(Galy1) #11

W każdym polskim mieście są taryfy podroby.

(Kpc21) #12

W Łodzi jeszcze nie widziałem.

(zypolit) #13

Jeśli jesteś w obcym mieście to na znalezienie połączenia, trafienie godzinowo na autobusy tracisz tyle czasu, że szok, poważnie :wink:

Mieszkam trochę w mieście, a i tak wolę taksówkę niż miejskie. Kiedy jedziemy w kilka osób i tak Sawa nas wychodzi taniej.

(Galy1) #14

Mogę tobie wymienić miasta,w jakich ja bylem i w każdym spotkałem podróby.Niektóre mają (nie wiem skąd) nalepki po firmie która zbańczyła i jeżdżą pod jej szyldem.