Cennik połączeń z/do Belgii

Witam!

Za tydzień wyjeżdżam do pracy do Belgii i potrzebny będzie mi kontakt z rodzinnymi stronami. Posiadam MixPlus’a i chciałbym się dowiedzieć, czy koszty jakie będę ponosił używając komórki, to są te z cen roamingu, (sms za 54gr), czy komórka będzie działać mi w standardowych cennikach i pakietach (no, przecież, że UE)?

Za pomoc z góry dzięki! :slight_smile:

Nie sadzę, żeby w Belgi działały pakiety i inne dodatki, które działają w Polsce. Zadzwoń do BOKu i dowiedz się co i jak.

Tutaj masz ceny za minute w UE: http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow.cfg/php.exe/enduser/guided_adp.php?p_faqid=3051&p_sid=ZjxxoA5k&p_lva=3086&p_li=&p_sp=&p_accessibility=0&p_cluster=10038&p_prev_cluster=51%7C%7C

Jeżeli w Belgii pozostaniesz kilka tygodni albo dłużej to proponuję wziąć ze sobą telefon bez simlocka i na miejscu kupić jakiegoś pre-paida - tak wyjdzie taniej.

Tutaj lista belgijskich operatorów: http://www.prepaidgsm.net/en/belgium.html

Przy połączeniach z zagranicy płaci się według stawek roamingowych. Mogą się różnić w zależności od wybranego na miejscu operatora, dlatego lepiej to sprawdzić, w komórce można wybrać by logowało się do konkretnej sieci.

Ciekawostką w roamingu jest to, że płaci się za połączenia przychodzące. Wynika to z tego, że dzwoniący nie wie, gdzie znajduje się telefon, więc nie może ponosić wyższych kosztów.

Pakiety typu internet nie działają w roamingu.

Przy dłuższym pobycie tańsze będzie wykupienie karty na miejscu, przynajmniej w przypadku dzwonienia. Natomiast dla dzwoniących z Polski będzie droższe, bo zapłacą za rozmowę zagraniczną.

Może lepszy byłby jakiś internet na miejscu + Skype?