Cennik usług informatycznych

witam zamierzam po kolegach, sasiadach, znajomych naprawiać kompy, i mam pytanie czy taki cennik jest realny ??

cennik zapożyczyłem z innej strony, i troszkę pozmieniałem ceny, i co do tego cennika to co rozumienie pod pojęciem:

Optymalizacja pracy komputera, czy o to chodzi aby komp np. się szybciej uruchamiał, optymalizacja systemu ogólnie ??

jak nie realne ceny lub za niskie to napiszcie jak pozmieniać i jakie punkty dodać do tego cennika

Wiesz to zależy czy mieszkasz w mieście czy na wsi bo w mieście ludzie mają więcej kasy więc więcej mogą dać, ale znowu większa konkurencja.

Na wsi jest całkiem odwrotnie ludzie maja mniej kasy więc duże ceny ich straszą ale nie ma konkurencji więc nie mogą zbytnio wybierać.

Złożenie komputera z podzespołów klienta 70,00 zł - cena tego za dużo, max. 50 zł.

Rozbudowa komputera (np. instalacja karty graficznej) 30,00 zł - tu też, max. 15 zł.

Generalnie jak patrze, to ceny są za wysokie. Można brać mniej, ale mieć dużo klientów :slight_smile:

ok dzięki, mieszkam w mieście 40 tys mieszkańców, a jakieś usługi dodać do tego cennika ??

Możesz np dodać w cenniku: Dojazd do klienta gratis ;]

a co do pozostałych, popatrz jak to jest na różnych sklepach komputerowych i uśrednij wyniki, coś tam odejmij co by klientów cenami nie przestraszyć no a jeśli za 1szym razem spiszesz się dobrze i dobrze wykonasz swoją robotę to i klienta sobie zaskarbisz :slight_smile: i następnym razem będzie dzwonić do Ciebie a nie kogoś innego :slight_smile: <- możesz się w jakieś wizytówki zaopatrzyć co by potencjalny klient wiedział do kogo się zgłosić w razie kolejnej usterki/naprawy :slight_smile:

niektóre ceny za duże, np:

30zł to max…

cena ok ale przy instalacji wykonywaniu puktu 1 ta opcja powinna być free.

to już lekka przesada, 30zł to max bo:

założenie poczty 5-10minut

konfiguracja internetu to jakieś 20minut roboty max

tu również zbyt duiże kwoty :slight_smile:

kto bedzie chciał płacić za czyszczenie z virusów 60zł jak za postawienie na nowo jest 15zł taniej?

Archiwizacja danych klienta na wskazanym nośniku 20,00 zł/ 1 godz.

cena ok ale jak udowodnisz klientowi że robiłeś “backup” 5h a nie np 3?

Optymalizacja znacznie za dużo.

Konfiguracja też za dużo

A po za tym ile masz lat i jakie zapoznanie z kompami bo w programie " Usterka " pokazywali takich fachowców

A wiesz o tym żeby pełnić takie funkcje musisz mieć założoną działalność gospodarczą?

ale może np. po znajomości naprawiać

Otóż to :slight_smile:

“naprawa komputera” a ile będziesz brał za przelutowanie kondensatorów na płycie głównej? ew. mam też LPT do przelutowania