Centrownie strony w Publisher 2003

cześć

Mam pewien problem. Chcę zrobić stronę internetową w programie Publisher 2003 i mój problem polega na tym, iż strona po opublikowaniu w internecie zamiast na środku ekranu, ona jest przyciągnięta do lewej strony. Moje pytanie brzmi: czy da się coś z tym zrobić, nie ingerując za bardzo w kod html? Na tym się za bardzo nie znam, a chciałbym aby strona była wycentrowana. Proszę o odpowiedzi i porady, czy można coś takiego zrobić w samym programie Publisher, czy jest jakaś opcja, która za to odpowiada.

Wszystkim z góry dzięki i Wesołych Świąt

Pozdrawiam Bartek

dodaj

i przed znacznikiem

ok dzięki za odpowiedź, chociaż nie do końca o to mi chodziło

pytałem czy nie ma takiej opcji w Publisherze, np ze coś się zaznacza i strona jest zawsze na środku w przeglądarce.

PzDr :wink:

Troche odświeżę temat odpowiadając na pytanie.

Robisz tak:

  1. klikasz na stronę,

  2. wciskasz Ctrl + A

  3. Przenosisz całą zaznaczoną strone w prawo, o tyle ile trzeba.

  4. Wchodzisz z podgląd i gotowe :smiley:

Sam tego szukdalem, ale odkryłem o co kaman :razz: :smiley:

to zadziała tylko na jednej rozdzielczości, a więc to nie jest dobry pomysł…

A na stronce każda podstrona ma inną rozdzielczość? Według mnie nie :confused:

Przepraszam za dwuznaczność mojej wypowiedzi, którą właśnie rozwiewam - chodzi mi o rozdzielczość ekranu…

przecież jemu chodziło o rozdzielczość monitora, a nie rozdielczość stronki :P, a tak w ogóle to temat jest do zamknięcia, ponieważ opanowałem HTMLa w stopniu zadowalającym mnie

Te dwa wyrazy to chyba najmądrzejsza rzecz w tym całym temacie :slight_smile:

PS. Tak dla ścisłości - strona może mieć co najwyżej rozmiar/wymiary, a nie rozdzielczość

wiem, sory, poprostu mi się tak skojarzyło, bo w publisherze 2007 jest coś takiego jak rozdzielczość stronki, ale sory.

Co do rozdzielczości monitora to nie gra ona tu żadnej roli… sprawdzalem.

kiedyś HTML wydawał mi się czymś okrutnie trudnym i nie do pojęcia, ale pare lekcji, troche ćwiczeń no i do tego jeszcze internet i muszę się pochwalić że potrafię zrobić ramkową stronę z róznymi bajerami i podstronami, co na razie mi wystarcza w zupełności

dla mnie to jest troche czarnej magi, owszem coś tam umiem, ale mało :smiley: :wink:

To na prawdę nie jest trudne. Poniżej masz link do bardzo dobrego poradnika, który będziesz musiał ściągnąć. Wrzuciłem go bo nie wiem czy jest na necie, a ja wziąłem go od mojego nauczyciela. Jak go przeczytasz to powinieneś się nauczyć robić takie strony. Oczywiście możesz też pytać tu na forum, ale przede wszystkim powinieneś otworzyć notatnik i robić strony o jakiej kolwiek tematyce, żeby tylko sobie przećwiczyć i zapamiętać te komendy.

http://odsiebie.com/pokaz/2334226—dead.html

a tutaj masz jeszcze link do b. dobrego poradnika z internetu:

http://www.kurshtml.boo.pl/

W razie czego pytaj, a na pewno ktoś Ci pomoże.

Pozdrawiam :slight_smile: