Centrum multimedialne na linuxie

Chce zbudowac centrum multimedialne w domu i mam problem jakiś linux czy windows media center?

mój komp to pIII 1GHz 384MB Ram (RIM) 160gb hdd grafa jakis matrox 32mb mogę wymienic!

Obsługa karty TV pinnacle 300i

Obsługa pilota microsoft media center (usb)

jesli linux to jakia dystrybucja z góry zaznaczam ze chodzi mi o samo centrum medialne!!(błyskawicznie działające) TV, DVD, ZDJĘCIA, MUZYKA,

Z góry dziekuje za odpowiedzi! !!

hmmmm…ja bym wzioł XP Media Center

Dreamlinux

No i może Ubuntu Studio

macie jeszcze jakies propozycje?

Geexbox

widzę że nie ma zbyt dużego wyboru odnośnie Centrum multimedialnego PS a morze samemu napisać? To by było najlepsze rozwiązanie tyle że ja do programu mogę stworzyć grafikę, na kodzie sie nie znam niestety? morze znajdzie sie chętny programista?

semigb

Co ty chcesz pisać ?

Każdą dystrybucje możesz sobie przerobć na centrum multimedialne :stuck_out_tongue:

Praktycznie każdego pilota obsługiwanego przez lirc można podpiąć pod większość aplikacji linuksowych. Ja mam pilota od karty DVB-S Twinhan (USB) i obsługuję nim oprogramowanie multimedialne z jakiego korzystam (amarok, tvtime na przykład). Jeśli chcesz mieć centrum multimedialne podobne do Windowsowego MC to możesz użyć MythTV (kombajn z TV, DVB, nagrywaniem, wygląda prawie jak soft od jakiegoś wypasionego stacjonarnego tunera SAT). Distro nie sugeruję, bo można to zrobić na wszystkim. Trzeba się jednak uzbroić w cierpliwość - konfiguracja to nie bułka z masłem - najwięcej problemów sprawia dogranie pilota, karty TV i silnika tego kombajnu, zabawa jest też z dźwiękiem.

Osobiście polecam zestawik amarok + tvtime + mplayer. Nie jest to z wyglądu homogeniczne środowisko, ale możesz posiłkować się skinami z netu, żeby przynajmniej trochę to do siebie upodobnić. Amaroka jako playera nic nie prześcignie (gdy pracuję pod windows to jest aplikacja, której najbardziej mi brakuje, a choćby zbliżonego funkcjonalnością odpowiednika brak), tvtime to wiadomo co - chyba najmniej kłopotliwy program do oglądania TV - prosty, ładne OSD, dobra jakość obrazu (przyzwoite filtry i możliwość wyboru w zależności od mocy sprzętu), konfiguracja sterowania pilotem stosunkowo prosta (lirc + irexec, na 100% było mi to łatwiej skonfigurować pod linuksem niż pod Vistą, pod którą pilot dalej nie działa), mplayer to chyba najlepszy program do oglądania filmów w zasadzie z odpowiednimi kodekami żaden format mu nie straszny.

Wadą rozwiązania powyżej jest brak możliwości nagrywania z TV (tvtime nie ma takiej opcji). Do tego to trzeba już zaprząc MythTV.

Przepraszam za nieco przydługi post (i to pierwszy, więc niniejszym witam towarzystwo) :slight_smile:

Nareszcie porzadna wypowiedz wielkie dzieki dzieki wielkie Pozdrawiam