Centrum zabezpieczeń rap. - 2 antywirusy

Odinstalowałem program antywirusowy AVG7 następnie zainstalowałem nowy - Kaspersky. Po usunięciu programu AVG7 przeprowadziłem czyszczenie rejestru przy pomocy programów RegCleaner oraz JV16 jednak po zainstalowaniu programu Kaspersky w centrum zabezpieczeń w zakładce „ochrona przed wirusami” wyświetlany jest komunikat, iż system Windows znalazł więcej niż jeden program antywirusowy.

Pozostały by mi jakieś śmieci?

Jak można zmienić komunikat w centrum zabezpieczeń?

widocznie coś zostało, jeżeli masz jeden antywirus a centrum zabezpieczń widzi jako dwa.

:arrow: wyczyść folder gdzie był zainstalowany system C:\program files

:arrow: start-> uruchom-> devmgmt.msc Menu-> Widok-> Pokaż ukryte urządzenia, i sprawdz czy nie ma rzadne wpisu w pozycji Sterowniki niezgodne z urządzeniem Plugi and Play

:arrow: sprawdz czy podgląd zdarzeń nie sypie błedami, start-> uruchom-> eventvwr.msc

można wyłączyć powiadamianie o antywirusie

zapisz w notaniku z rozszerzeniem reg następnie dodaj do rejestru.

Dzięki za pomoc.

Zastosowałem jednak chyba bardziej „proste” rozwiązanie – przywróciłem system z przed zainstalowaniem AVG i znowu wszystko jest w porządku.

Tylko jeszcze trochę jestem ciekaw co mogło być przyczyną, że system „widział" jakieś śmieci.

Program odinstalowałem „programowo” ręcznie usunąłem pozostałości z „Program Files” użyłem opcji Start => wyszukaj wskazując słowa do szukania „AVG” nic nie znalazł użyłem programu jv16 PowerTools => opcje rejestru => narzędzia => wyszukaj w rejestrze – wykasowałem wszystkie wpisy.

Więc gdzie mogło coś pozostać?

No ale dobra dzięki za pomoc.

mogło zostać źle odinstalowane a to dlatego ze była włączona usługa, i dlatego sprawdz w podglądzie zdarzeń czy nie sypie jakimis błedami.