Ceny e-booków

Od jakiegoś czasu używam czytnika e-book. Zauważyłem, że e-booki są drogie. Książki papierowe bywają tańsze. Jednak podchodzę do tematu tak, że za dobre treści należy zapłacić (nawet jak przeczytam pirata, ale treść była dobra, to potem należy kupić)

Pytanie, czy znacie jakieś sposoby na zakup ebooków w niższych cenach? Czy korzystacie z Legimi?

:thinking:Może kupując w promocji…:wink:
http://ebookpoint.pl/promocja/12311

Innego sposobu, niż wypatrywanie promocji, nie znam. Jak z grami - gdy możesz poczekać na promocję, to lepiej poczekaj.

Próbowałem Legimi i nie podpasowało mi. Dużo tam było, ale jakimś sposobem brakowało mi tego, co akurat chcę przeczytać. Jak czytasz, co ci wpadnie, to dobre rozwiązanie. Jak jednak jesteś wybredny i chwilę poświęcasz, żeby wybrać coś, to już warto się zastanowić.

Właśnie nie czytam co wpadnie, tylko konkretnie wiem jakie książki chcę przeczytać. No to trzeba obserwować przeceny/promocje/oferty specjalne tak jak mówicie.

Swoją drogą, kojarzycie które sklepy wysyłają powiadomienia o przecenach obserwowanych książek? Coś jak Steam?

Zależy. Jednym z najlepszych sposobów jest podpięcie jakiegoś serwisu abonentowego.
Ja między innymi korzystam z Legimi, mam dostęp do tysięcy książek i stały dostęp do nowości, praktycznie codziennie coś nowego dodają. Koszty to jakieś 30-40 zł, da się używać na kilku urządzeniach, użytkujemy w domu na chyba 3.

Kolega z 1 na końcu ładnie poprosił mnie, żebym to wysłał.

Świetnie, właśnie szukałem kogoś kto korzysta z Legimi. Jak byś mógł mi powiedzieć, jak to działa (jeżeli korzystasz z czytnika). Możesz miesięcznie przesłać na czytnik 7-10 książek. Te książki wg opisu usługi nie znikają z czytnika wraz z kolejnym miesiącem. Pytanie czy książki są dalej dostępne na czytniku gdy anulujesz abonament Legimi?

Dzięki, przyda się zwłaszcza że są alerty.

Nie, tutaj możesz sobie poczytać

Tak to rozumiem, że dostęp do półki jest tracony, ale jak to się ma z książkami wgranymi na czytnik? (bo one gromadzą się z miesiąca na miesiąc i nie odzwierciedlają półki - pewnie tak samo ale pytam dla pewności)

Masz tam Pomoc i można się dużo dowiedzieć.

Masz rację, jest napisane, nieuważnie czytałem.

Po zmianie okresu rozliczeniowego, czyli po przekroczeniu daty ważności konieczne jest ponowne zsynchronizowanie aplikacji z czytnikiem, aby wcześniej przesłane na czytnik książki nadal były dostępne.

Na swoim mam do bólu, ponad 20 miesięcznie, ale głównie czytam na telefonie.
Jak skończy się abonament, to te które mam na półce działają mi nadal. Kilka razy miałem jakiś problem ze ściągnięciem kasy i było tak, że tylko dostęp do nowych treści był zablokowany, ale nie wiem jak to na dłuższą metę, bo maksymalnie było to 4 dni, jak byłem na urlopie.
Wiem, że nie wszystkie czytniki obsługują Legimi, jakieś ograniczenia miały kiedyś Kundelki, ale nie wiem jakie, bo mój jest inny i na nim limitu nie było nigdy.

Przy zmianie telefonu, albo resecie systemu do stanu fabrycznego trzeba poprosić o ponowną rejestracje urządzenia, ale z tym też nigdy problemu nie było, pisało się na FB do wsparcia i ogarniali temat szybko.

Czasami czeka się chwilę na konwersje do audio, jak jest nowa książka. Było tak kilka razy, że wsiadałem do auta odpalałem nowość i nie było jeszcze zlecenia konwersji, więc tylko można było czytać, a kierując trochę jest to kłopotliwe, więc trzeba to brać pod uwagę i albo dzień wcześniej zlecać, albo mieć coś innego. Z czytaniem niema problemu, dostęp non stop.

Aha, w niektórych bibliotekach dają za free kody na miesiąc. Trochę znajomych tak korzysta, ale nie orientuje się na jakiej to zasadzie, ja mam po prostu umowę, którą co roku przedłużam.

Dzięki za obszerne wyjaśnienia, właśnie takich informacji szukałem. W sumie teraz dałeś mi do myślenia, że działały u Ciebie książki po skończeniu abonamentu. Ale możliwe że to była jakaś specyficzna sytuacja.

Poczytaj sobie na ich stronie. Masz wszystko opisane, a nie jakieś opowiastki ala wasabi. Nie jest to żadna specyficzna sytuacja a zgodna z regulaminem.
Jego Kindle też jedyne takie na świecie.

Jakbyś uważnie czytał kłamczuszku, to byś zauważył, że Kindle nie posiadam tylko taki czytnik.


I ma wbudowane Legimi w oprogramowanie.

Kindle gdy kupowałem czytnik miało jakieś ograniczenia do ilości, teraz z tego co widzę jest jakaś aplikacja do synchronizacji.

Podsumowując, wg regulaminu na stronie książki na czytniku są blokowane wraz z końcem abonamentu, co wydaje się logiczne i tego trzeba się trzymać przy rozważaniu zakupu abonamentu.

A jak trafi się jakiś czytnik na którym jest inaczej, no to tylko się cieszyć.

Odpal sobie demo na miesiąc i sam sprawdź. Ja miałem info, że nie pobrano kasy i, że nie można pobrać, ale to co miałem na czytniku, działało bez problemu. Ale tak jak pisałem, trwało to 4 dni, może jakby dłużej to było, to by zablokowali całkiem.
Mój czytnik to stary Touch HD, sąsiadka kupiła rok temu matce nowszy model i było tak samo. Ona chyba niema abonamentu, ciągnie z chomika, ale miała, mogę zapytać w weekend czy jej działają te z Legimi.

Odpaliłem demo, pobrałem książki, po czym po 4 dniach anulowałem demo. Włączam Kindla i jakież było moje zdziwienie, wszystkie książki wygasły. Nie jestem pewien ale chyba podłączyłem czytnik do komputera, żeby coś na niego załadować i działająca na komputerze aplikacja od Legimi zrobiła swoje :slight_smile:

No bo jak inaczej. Kindel aplikacji Legimi nie ma a synchronizacja jest tylko ze sklepem Amazon. No chyba że ta synchronizacja jakoś współpracuje z innymi sklepami.

Mój ma aplikacje wbudowaną w czytnik, on sam się łączy z Legimi i mogę sobie pobrać bezpośrednio. Specjalnie wtedy wybrałem taki czytnik, żeby był kompatybilny, bo Legimi na Kindelkach miało jakieś limity. Możliwe też, że jak masz już abonament, to po prostu przy braku wpłaty tylko blokują tymczasowo.

Ale na bank w niektórych bibliotekach dają kody na miesiąc. Chyba jeszcze jacyś operatorzy telefonii komórkowej mają zniżki dla abonentów. Ale dokładnie nie wiem, bo tym się zajmuje u mnie żona, ja nie mam do tego głowy. :laughing:

O i to jest ciekawa informacja. Czas sie zapisać.