Ceny kar za piractwo

Witam. Mam takie pytanko wie ktoś moze jakie są kary za nie legalną muze, filmy, gry, windowsa itp. Szukałem juz wszędzi i nic nie moge znaleść.

widocznie źle szukasz

tu masz linka http://gazeta-it.pl/prawo/git32/przestepczosc.html

a tak to przede wszystkim to kodeks karny z 6 czerwca 1997r.

pozdrawiam

z tego co się orientuję to kary są naliczane indywidualnie - tzn. wg. wartości softu oraz sposobu wykorzystania / stopnia piracenia ;]

Ale bez przesady - za samego windowsa to wątpię by od razu wszczęto śledztwo :slight_smile:

Oprócz sądu nikt nie może zarządzić kary .

Na dodatek - istnieje masa odpowiedników płatnych, komercyjnych aplikacji, więc jest w czym wybierać … owszem - niezawsze są one tak genialne, ale zazwyczaj wystarczają.

pozdrawiam.

Dokładnie. Duzo sie teraz mówi o 3-cy świetej (policjant, informatyk, prokurator czy ktoś z sądu) co wpadają do domu i chcą kasy na rękę za neilegalny soft.

Są to oszuści , nikt nie może daś ci kary pienieżnej (chyba że sąd) za neileglne oprogramowanie. Dają ci jakis papier abyś sie skierował do sądu.

Jak chcą wsadzać do więzienia za piractwo to niech całą Polskę ogrodzą kratami :stuck_out_tongue:

Niestety tak jest;/ a dlaczego? Bo oprogramowanie jest za drogie… i polacy za pazerni.

Chyba tylko dla Polaków ponieważ takie są zarobki :!:

W innych krajach jakoś piractwa na taką skale nie ma bo w kieszeni mają więcej pieniędzy i taka jest prawda niestety :?

Ja teraz stoję przed dylematem w grudniu dostane wypłatę 600 zł i mam teraz wydać 350 zł na windowsa ?

Właśnei to jest dylemat. Czy wydac na widowsa czy kupić żywnosc. Odpowiedź jest chyba wiadoma.

Wolał bym święta z rodziną winde można kupić po świetach czyli nigdy he he bo zawsze sie mówi ze innym razem.

A ludzie się dziwią że jest tyle piractwa… Ech…

to niech sie dziwią dalej :stuck_out_tongue:

I co Im z tego? :roll:

Bo my wszyscy :wink: wolimy łamac prawo mieć Windowsy piraty zamiast zainstalować legalnego w 100% linuxa. Bo nam chodzi o wygode nie oto bybyć legalnym. I te 350 zł to w gróncie rzeczy to nie tak duzo… ale po co wyzucać pieniądze w tak zwane błoto jeśli to nic nam nie da.

Nie ulepszy nam to windy nie będzie ona wydajnijsza, stabilniejsza.

Tylko to nam da ze bediemy LEGALNI.

Sorry ale większośći to nie rusza. Wolą mieć 350 w kieszeni i jechac na piracie… tak jest.

Widze ze rozmowa się troche rozwineła :slight_smile: a ja tylko chciałem się dowiedzieć ile mozna zaplacić kary za muze filmy itp. :mrgreen:

Miałem linuxa ale nei przypadł mi do gustu i nie mówić zaraz że jestem leniem czy lamą wole windowsa i tyle - z daleka z komentarzami linuxiarze ode mnie jaki to linux fajny…

Trudno jest na raz wydać ponad połowe wypłaty na 1 płytke… To jest po prostu za drogie… 250 zł bo było by super ale nie tyle…

Kara za piractwo to nie tylko grzywna, ale i czasem więzienie

no i nie zapominajmy o odszkodowaniu dla własciciela praw z powództwa cywilnego.

pozdrawiam

Nie wiem, czy to aktualne, ale znalazłem takie coś dla zainteresowanych:

Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83

Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search? … 9940240083