[CENY] komputerów i lapków po nowym roku

Jak to jest zawsze na przełomie roków ??

Czy jest tak, że po Nowym Roku sprzęt tanieje, czy wręcz na odwrót…

A może ktoś słyszał, że sprzęt ma podrożeć po NR ??

wszystko ma podrożeć. z czasem tanieć będą stare podzespoły…

Jakieś ruchy cenowe w górę, na pewno będą, chociażby z powodu wzrastającej stawki VAT z 22 do 23% od 2011 roku.

czyli tylko 1 % ??

to grubo… czyli jak lapek kosztuje 2500, to później bd kosztował 2525… to nie jest tak źle :smiley:

Gdyby ceny miały wzrosnąć tylko ze względu na wzrost podatku to ten przykładowy lapek kosztował by po podwyżce 2520,5 zł, ale znając życie handlowcy wykorzystają tę okazję i podniosą ceny znacznie bardziej.

Sam jestem zainteresowany kształtowaniem się cen po nowym roku. Liczę jednak, że jakiś spadek nastąpi - tylko jak duży i kiedy :?:

Ja bym też chciał, żeby tylko wzrosło o ok 25zł… Ale _Bigolu_- masz rację… Na pewno zrobią większe… Tylko o ile ??

Z jednej strony podwyżki podatku, z drugiej jednak sprzęt powinien nieco stanieć z uwagi, że ceny utrzymują się już dłuższy czas dość wysoko.

Dość ciekawy spadek cen kart graficznych (głównie gtx460) miał miejsce w chwili premiery kart graficznych Radeona z serii HD 6xxx, jednak nie trwało to długo i ceny znów poleciały w górę. Nie wiem jak wygląda sytuacja w różnych sklepach bo śledzę głównie dwa - choć wydaje mi się, że podobnie.

A jak w tych Twoich sklepach jest ??

W tych “moich” ceny utrzymują się dość wysoko (choć w porównaniu do innych i tak nie jest źle) - zaczęły rosnąć chyba pod koniec listopada, później się ustabilizowały by przed świętami jeszcze minimalnie wzrosnąć. Teraz czekam aż zaczną spadać. Czy się doczekam :?:

Noszę się z zamiarem kupna nowego blaszaka więc temat, który poruszyłeś jak najbardziej mnie interesuje.

Ja chcę lapka tak do 2500 kupić i też mnie ciekawi to… Bo nie wiem czy na szybkiego kupować, czy poczekać :confused:

Cieszę się że kupiłem nowego kompa przed końcem roku :slight_smile:

Czyli lepiej przed kupić ??

pamiętajcie że cena paliwa idzie w górę! po nowym roku paliwo może kosztować najmniej 5 zł więc transport będzie droższy co ciągnie wszystko do góry… itd