Ceny materiałów budowlanych

Działkę mamy, dostaliśmy pozwolenie na budowę ale patrząc sie na ceny materialów budowlanych zastanawiam się czy sie budować czy sobie odpuscić. Myślicie, ze jest szansa na to, że stanieją?

Wszystko będzie drożeć. jest coraz większa inflacja, coraz większy kredyt państwo zaciąga, więc ma coraz więcej odsetek do spłacania. Rosną podatki, ceny paliw, opłaty, wszyscy podnoszą ceny. Raczej będzie drożało a nie taniało.

Znajmy z firmą budowlaną. Mają czasami spore upusty.
Jest takie prawo chyba, że musisz rozpocząć budowę /zależnie od gminy/ w jakimś czasie od kupna ziemi. Też z tym walczyłem. Domu nie mam , za innych.
Jak masz media.
Jak masz kawałek ziemi, to 2 Ukraińców za 3k i niech sobie grzebią.
Warunek spełniony
Cegły kupujesz?

Minister skarbu raczej mówi o mimialnych podwyżkach na „materiały”, może w 2022 będą cenowe szały że cena zrówna się z tą z 2019…

Nie znam się, to się wypowiem. Zainteresuj się domem drewnianym/z prefabrykatów. Nie wiem co ludzi tak korci żeby postawić drogi, niepraktyczny, murowany kloc. Pól Kanady w takich żyje i pomimo mrozów na ponad 40 stopni dają radę.

Minister sobie, a firma sobie. Dlatego ten kraj działa.

Tyle, że w naszych warunkach takie domu wcale nie wychodzą taniej. Klimat wymusza stosowanie technologii i materiałów, które są kosztowne. Na dodatek ta technologia wymaga wysokiej jakości elementów konstrukcyjnych i dobrej ekipy, a o to trudno przy sensownych cenach.

Wbrew pozorom, taniej może wyjść zwykły bloczek, największe doświadczenie na naszym rynku mają ekipy budujące w konwencjonalnej technologii. Pustak, spieniony beton.

Znowu coś wymyślasz z sufitu. Zgłaszasz budowę systemem gospodarczym i tyle.
Możesz sobie brać ekipy, kogo tam chcesz i robić etapami. Dziennik budowy musisz mieć i niby kierownik potrzebny, ale można i bez tego. Część prac ludzie sami robią. Na wsiach tak większość domów budują.

Ale drewno też poszło masakrycznie do góry.

Nie znam się, to się wypowiem. Ceny drewna też idą mocno w górę.
Nawet ceny palet poszły przeszło dwukrotnie do góry.
https://portaltsl.pl/zarzadzanie/ceny-palet-bija-rekordy-winne-sa-absurdalne-ceny-drewna/

Buduj. Jeżeli wynajmujesz obecnie mieszkanie, to szybsza przeprowadzka do własnego domu zrekompensuje nieco droższe koszty budowy.
Jeżeli zaś masz własne mieszkanie, to po prostu szybciej je wynajmiesz i będziesz miał również zwrot.

Niby drewna może brakować na skrzydła drzwiowe co bazują na „MDF”.

Wiesz różnie z tym możę być
Zaczynalismy budowę domu w 2018 roku, zakończyliśmy w roku 2019. Również wtedy czytaliśmy takie tematy o wysokich cenach materiałów budowlanych. I co? NIe staniały chociaż ponoć miały tanieć.Z miesiaca na miesiąc było coraz drożej zarówno jeśi chodzi o robociznę jak i ceny materiałów.
OBecnie budujemy drugi dom (tym razem letniskowy) i po prostu robimy swoje.