Ceny VPN - jak to jest?

W sumie to nie wiem, czy śmiać się z Twojego komentarza, czy płakać. ProtonVPN ma bardzo dobrze połączenia i znajdź mi lepszy darmowy VPN, który nie jest przy okazji łatwo wykrywalny dla gier i programów.

Akurat ilość krajów to rzecz, którą brałem pod uwagę jako ostatnią.

Serwer US śmiga aż miło. Można omijać wszystkie limity w grach bez jakichkolwiek problemów. Warto również dodać, że dla większości gier jest niewykrywalny, a wiele darmowych programów VPN ma z tym problemy. Już nie wspominam o bezpieczeństwie samej aplikacji Proton. To nie jest tylko kolejna nakładka wykorzystująca OpenVPN.

Nie zawsze. Od jakiegoś czasu cały Proton był płatny, jeśli chciałeś w ogóle korzystać z VPN.

Ja używam serwera US na domyślnych ustawieniach. Potrzebuję tego tylko, żeby włączyć hazard w wybranych grach wideo, bo w naszym genialnym prawie jest zablokowany.

Zdradź mi, co takiego robisz, że potrzebujesz innych krajów niż US, czy Holandia? Przecież normalni użytkownicy z reguły wykorzystują VPN tylko do ominięcia różnego rodzaju blokad.

Nie wdając się w szczegóły: biały wywiad. :slight_smile:
Czasami rejestracja np. do newslettera wymaga np. lokalnego ip/lokalnego emaila+ip. :slight_smile:

1 polubienie

Mam pytanie, a jak jest z wykrywalnością VPN przez strony, które już na starcie podczas rejestracji/logowania wykrywają, że jesteś za TOR, VPN? Tylko Nord i ExpressVPN to oferują?

Mogę się mylić, ale , strony nie wykrywają, ze jesteś za VPN, a wykrywają “znany” im numer ip vpn. W praktyce darmowy= większa szansa na znany. Tak z mojej perspektywy.

Płatne vpn też są rozpoznawane coraz więcej serwisów rozpoznaje adresy vpn nord.
Pamiętaj że jak kupisz VPN to na jedym adresie może jechać nawet kilkanaście tysięcy osób tych samych konsumentów…
Przez co firma może łatwo poznać który to to vpn jeśli kilkanaście kont loguje sie jednocześnie…
Kolejna sprawa zawsze firma może wykupić sobie konto w takim vpn jak zarabia taka filma kilkaset tysięcy złotych to wydanie tych kilkunastu aby stać sie niby konsumentem vpn i będąc nim mogą szybko sobie sprawdzić jakie adresy ip oferuje ten serwis i jej dodać do czarnej listy.

Rozwiązaniem jest wykupienie indywidualnego adresu vpn. Czy też nawet Static IP VPN

Czyli, najlepiej użyć najmniej znanego vpn? Znajomy chciał założyć konto na feabie.com używając płatnego vpn, chyba mulvad, i nie mógł założyć.

Można znanego ale najlepiej wykupić sobie własny adres ip vpn niż korzystać z ogólnego na którym siedzi pół świadka jehowy.
Znany i nieznany vpn ci nie pomoże za bardzo jak system automatycznie odnotuje że chociaż więcej niż 5(czy jak kol-wiek to tam rozpoznają pod stronie serwera) osób zaloguje się z tego samego ip w podobnym, bliskim czasie z różnych maszyn…

A nieznane vpn też nie polecam ze względu bezpieczeństwa bo też może okazać sie że vpn nie działa jak vpn tylko jak proxy lub co gorsza zbierają twoje dane i odprzedają na lewo zamiast pomagać ci je ukryć, zabezpieczyć przed telemetrią… i to wtedy będzie z deszczu pod rynnę.

A polecasz strony, które dają takie vpn?

Nord na pewno takie coś ma… mullvad chyba nie…
Nawet windscribe takie coś oferuje https://windscribe.com/staticips
Choć to nie jest vpn wysokich lotów
https://www.reddit.com/r/Windscribe/comments/87jhng/bad_news_for_vpns_and_their_users/

Widziałem na stronie Nord VPN i jest drogo. Trzeba od razu za rok zapłacić. Nie widziałem tam opłat miesięcznych.
Też patrzyłem tu: https://www.astrill.com/pl/network/dedicated-ips .

Wypróbowałem VPN z Polski a dokładnie z polski-vpn.pl, i niestety jest wykrywalny przy zakładaniu konta.