Ceny VPN - jak to jest?

Witam,
Pytanie kieruję do osób, którzy używają VPN. Ja mam pytanie o ceny pakietów. Zobaczyłem sobie ceny Cyberghost i pisze, że niecałe 3 euro jest za miesiąc, ale, jak trzeba zapłacić, to trzeba wnieść opłatę za 3 lata, czyli ok 95 euro. A chciałbym płacić co miesiąc. Jak to jest? Tylko pytam. Obecnie cyberghost mam jako rozszerzenie do FF i na razie starcza.

Masz wyraźnie napisane:


Jeśli chcesz płacić co miesiąc to kosztuje 12,99 eur/mc. Jeśli zapłacisz z góry za cały rok, to miesieczny koszt zmniejszy się do 5,99 eur. Jeśli zapłacisz z góry za dwa lata, to miesięczny koszt zmniejszy się do 3,69 eur…

Tak działa większość VPNów - atrakcyjna cena za miesiąc przy płatnościach na kilka lat z góry. Jak chcesz rozliczać się co miesiąc i zapłacić niewiele, to polecam Mullvad: 5 EUR płatne co miesiąc.

To co pokazałeś, to rozumiem, ale i tak przy wyborze pokazuje, że muszę prawie 100 euro zapłacić, a nie te 12,99, czy 5,99. Pytam się, bo może wykupię, ale na pewno nie będzie do streamowania, tylko przeglądania stron, lub stron, które są zablokowane na Europę, bądź Polskę. A są takie.

Jak do takich drobiazgów, to weź sprawdź darmowego Windscribe, a jak będziesz chciał szybciej, to za płatny serwer płacisz dolara (minimum dla planu to 2 dolary na miesiąc). Korzystam i jeszcze mi nikt nie włamał się (banki jednak wiadomo bez vpn). https://windscribe.com/upgrade

Polecam Proton VPN. Ostatnio przenieśli się na darmowy model.

Najlepszy obecnie VPN (z darmowych).

Sprawdzałem kiedyś, ale oni mają mało krajów, a za dodatkowe trzeba już plany na wszystkie brać. Trochę nie charaszo jak potrzebuję np 1 czy 2 tylko. :wink:

Ja słyszę o tym VPN negatywne opinie, że system pada lub wali błędami. Podobno karty sieciowe wariują, ale to słyszę takie opinie. Sam nie sprawdzałem, więc nie wiem, jaka jest prawda.

Z Protona (free) korzystałem dłuższy czas, nie mam zastrzeżeń co do stabilności usługi, ale jest coraz bardziej popularny, więc darmowe serwery są mocno dociążone i połączenia są bardzo wolne. Od miesiąca siedzę na Mullvad, dzisiaj przedłużałem subskrypcję na kolejny miesiąc - niecałe 23 PLN. Stabilne, szybkie, nie widzę minusów :slight_smile:

Ja protona sobie odpuszczę, obecnie, co pisałem na początku używam Cyberghost w FF i narazie starcza. Też znalazłem polski VPN https://vpnonline.pl/ i chyba na to zdecyduje się.

… i to dla mnie wada. :wink:
Jeżeli chcesz być bardziej, nie w pełni-to się nie uda, anonimowy, to wybierałbym właśnie zagranicznego dostawce VPN, najlepiej spoza UE, i łączyłbym sie jeszcze z innego kraju.

Jak korzystasz z polskiego, to Ziorbo, jak będzie miał ochotę, to bezprawnie zajmie serwery i Ciebie sprawdzi. :wink:

… a później będzie pytał o te nielegalne dochody z Gwatemali i Mongolii. :wink:

Nawet do zwykłego przeglądania neta?

VPN =/= anonimowość :slight_smile:

Puki co to Nord VPN , IVPN, Mullvad

Nord VPN, IVPN są drogie. Szukam czegoś taniego na początek. Mullvad nie znam ale wydaje się najciekawszy. A jak z zerwaniem połączenia? Chroni?

Tak:

Jeśli potrzebujesz premium to jest akurat do zgarnięcia KeepSolid VPN Unlimited na pół roku za darmo
https://winningpc.com/product/keepsolid-vpn-unlimited-redeem-code/

Holandia, Japonia, Ameryka chyba od zawsze były darmowe. Korzystałem z Proton VPN dość długo, do końca grudnia zeszłego roku i byłem mega zadowolony - ping nieznacznie większy, nie zauważyłem też by pliki się ściągały dłużej niż bez VPN. Miałem ustawiony jakiś holenderski serwer na “sztywno”. Rewelacja, bo darmo, ale niestety… Jakoś tak się złożyło, że stawiałem system od nowa i Proton VPN przestał fajnie działać.
Dlatego kieruję do Ciebie pytanie: są po trzy serwery z trzech państw, udp i tcp. Którą opcję wybierasz, że działa Ci przyzwoicie?

Jako ciekawostkę nadmienię, że jeżeli ma się system Windows, to można w nieuczciwy sposób korzystać z pełnej usługi, tak jak z płatnej, czyli możemy sobie pisać z dowolnego kraju. Na yt jest podany sposób przez jakiegoś Chińczyka jak tego dokonać. Testowałem jakieś 3 miesiące temu i działało. Niestety działa tylko w Windows, w Linuksie już nie.

Patrzyłem jeszcze Windscribe i chyba wybiorę na początek.