Cenzura na blogach?

Panowie szlachta, czemu komentarze nie pojawiają się automatycznie tylko ktoś je musi zatwierdzić?

I dlaczego poniższe dwa nie przeszły cenzury? Nie rozumiem tego… W ogóle nie rozumiem po co to moderować w ten sposób? Dlaczego ludzie nie mogą pisać „co im ślina na klawiaturę przyniesie”? Swego czasu trola o pseudonimie „ks.proboszcz” sam kasowałem, a teraz w razie W już nie mogę. Dlaczego więc moderator bloga kontroluje treści, a nie autor? Przecież to jest szkodliwe dla społeczności i zniechęca ludzi do angażowania się jej tworzenie.

A mowa o tym:

Pytanie do autora, czy w ten sposób da się odzyskać skasowany sms?

@Anonim W ten konkretny sposób nie (tylko jeśli to był MMS to treść będzie również w tych cache). Potrzebujesz mieć dostęp do wszystkich zasobów telefonu (tzw. rootowanie). Wtedy szukaj bazy tutaj lub w podobnych lokalizacjach (nazwa pliku z bazą też może być inna; nie ma tutaj standardu bo Androida i jego programy każdy producent telefonu może modyfikować pod siebie):
„/data/data/com.android.providers.telephony/mmssms.db”

DO AUTROA: A czy to nie Ty przypadkiem miałeś taką fajną stronkę z poradami dotyczącymi minta?

Vanitas V. Stronkę? Nie, ale wpis na blogu owszem. :wink:

Tutaj są wszystkie moje wypociny:

A tutaj o Mintcie:

Hej, taka ciekawostka, moderator bloga (ja) nie może moderować komentarzy :slight_smile: O! Autor bloga może moderować komentarze, jeśli w sumie pod swoimi wpisami blogowymi uzbiera 500 komentarzy, z tego co pamiętam.
PS. Poszło zapytanie do kilku osób o co chodzi z twoimi komentarzami. Dam znać ja coś się wyjaśni

Dzięki za błyskawiczną odpowiedź. ^^

Mam nadzieję, że znowu nie wyjdę na bałwana, ale nigdzie nie widzę takich opcji (przy komentarzach mam tylko: „Zgłoś do moderacji” i „Ukrywaj anonimowe komentarze”). Nie widzę żadnych które oczekiwałyby na moderację.

500 to ja na pewno mam pod wszystkimi blogami (chyba nawet z tysiąc by się zebrał). Chyba, że chodzi o swoje to pięćset zebrać można nigdy. ;]

@Berion @Kristov_pl Od czasów nowej szaty graficznej na blogu/portalu nie ma żadnej opcji aby na swoim blogu moderować (usuwać) komentarze. Dodatkowo komentarze z linkami trafiają od razu do kosza. Naganne jest to, że nie ma żadnej walidacji, która by blokowała dodanie komentarza z linkiem, albo chociaż labelki z komunikatem, że komentarze z linkami od razu idą w próżnię (jest o tym mowa głęboka ukryta w regulaminie, na innej domenie niż DP). Twój komentarz z „/data/data/com.android.providers.telephony/mmssms.db” zapewne został przez walidator na serwerze zakwalifikowany jako komentarz z linkiem i poszedł do kosza. Zgłaszane kilka razy przez wiele osób. Nic się od dłuższego czasu nie zmieniło.

2 polubienia

Też o tym pomyślałem, ale dodałem bez czegokolwiek co mogłoby być zinterpretowane przez automat jako link (czyli bez slashy, bez .com itp.) i też ani widu, ani słychu.

Ale to jest frustrujące…

Ja rozumiem, że to jest ochrona przed spam botami, no ale można by to wyłączyć dla ludzi, którzy blogują, dużo komentują na głównej etc. Ewentualnie ręcznie ich tagować jako „VIP”. ;p Poza tym dlaczego po prostu nie wycinać komentarzy z http/https/www?

Spamerzy wklejają np. Pukaczu . pl wtedy nie ma jak wykryć http ani www.