Cerberus p-6361 - prędkość

witam, mam następujący problem.używam, jak w tytule, routera 6361. prędkość internetu w przypadku podłączenia laptopa kablem to ok. 95 Mb. Podłączenie bezprzewodowe powoduje, że maksymalna prędkość downloadu to 49,9 Mb. laptop to lenovo y550 z kartą w standardzie n. pytanie to stawiam z ciekawości. 50 Mb oczywiście w zupełności wystarcza mi gdy używam połączenia bezprzewodowego jednakże, fakt faktem, to utrata prawie 50%. sugestie, które znalazłem w internecie, jak do tej pory nie zdały się na wiele. będę wdzięczny za podpowiedzi. pozdrawiam

Jakie ty masz łącze, że masz taki szybki internet?

Spróbuj to przelecieć:

http://www.smallnetbuilder.com/wireless … 211n-speed

Ja myślę, że kolega ma na myśli nie szybkość internetu, a szybkość połączenia z routerem.

Żeby na łączu wi-fi było więcej niż 54 Mbps router musi nadawać w standardzie N i karta w laptopie musi obsługiwać ten standard.

Ta szybkość połączenia z routerem ma znaczenie tylko gdy masz w domu co najmniej dwa kompy połączone w sieć.

“Jakie ty masz łącze, że masz taki szybki internet?”

łączę jednej z uczelni technicznych w południowej Polsce.

a co do linka, który podałeś. artykuł rozjaśnił mi trochę problem jednak nie udało mi się znaleźć satysfakcjonującej odpowiedzi. router ma zainstalowany tuż przy biurku. więc pracując podpinam laptopa kablem i tych dziewięćdziesiąt-parę megabitów uzyskuje. lubię jednak pójść na kanapę i wtedy, korzystając z wifi, prędkość nie przekracza 50Mb. jak wspomniałem problem interesuje mnie jedynie z czystej ciekawości. do routera podłączony jest tylko jeden komputer z kartą 802.11n .

Pentagramy to routery kiepskiej jakości, może to więc po prostu wina sprzętu.

Po kablu być może osiągnąłbyś jeszcze wyższy transfer, gdybyś korzystał ze sprzętu kompatybilnego z Gigabit Ethernetem. Ale tutaj nie wiadomo jeszcze, jak doprowadzona jest sieć do Twojego mieszkania.

W tym laptopie jest karta sieciowa LAN 100Mbps z tego co się zdążyłem zorientować, a WiFi jest b/g/n. To z związku z tym postem o Gigabit Ehternet, a tego tekstu, że Pentagramy są kiepskiej jakości już nie będę komentował, mam Pentagram Cerberus 6351 i nie uważam tak.

ja również na router nie narzekam. czytałem wiele negatywnych opinio na jego temat ale…przez pół roku użytkowania zawiesił się raz. jak wspominałem komputer podłączony do niego kablem osiąga prawie 100Mb. router miał służyć jako zwykły rozdzielacz sygnału i źródło wi-fi w kawalerce. i na tym polu sprawdza się wyśmienicie. porównanie mam jedynie w stosunku do liveboxa. ale na takim tle to chyba każdy router jawi się nie najgorzej:)