CERBERUS WiFi 802.11g + windows 7

Witam,

mam problem z routerem CERBERUS WiFi 802.11g. Konkretnie o ten model chodzi: http://www.ksol.pl/router-pentagram-cer … -2230.html

Router kupiłem już jakiś czas temu i pod windowsem xp działał prawidłowo. Niedawno kupiłem sobie nowy komputer i razem z nim dostałem windowsa 7. Od tamtej pory zaczęły się moje kłopoty.

Podłączam router do komputera kablem ethernet i próbuję wejść na adres 192.168.1.1 żeby zalogować się do panelu konfiguracji routera. Niestety nic się nie wyświetla.

Czy może to być wina windowsa 7? Czy możliwe jest, że ten model nie współpracuje z tym systemem?

Podłączałem też modem do laptopa, w którym też jest zainstalowany windows 7 i także pod adresem 192.168.1.1 nic się nie wyświetla.

Spróbuj w centrum sieci i udostępniania wybrać “zmień ustawienia karty sieciowej” następnie w połączeniu lokalnym prawym klawiszem myszy wybrać właściwości i jeśli masz postawionego ‘ptaszka’ przy protokoł sieciowy w wersji 6 tj IPv6 to spróbuj odhaczyć , zatwierdz i spróbuj się połączyć z routerem.

Czy na pewno taki masz adres routera, bo mam przed sobą Cerberusa tylko innego i adres jest 192.168.0.1.

Niestety po wprowadzeniu tych zmian dalej nie mogę połączyć się z routerem i wyświetlić strony logowania do panelu routera.

Adres 192.168.1.1 jest napisany na skrzynce routera i w instrukcji. Próbowałem również 192.168.0.1, ale też nie działa.

Spróbuj zrobić totalny reset routera, pamiętaj włączasz przycisk reset na ok 10s przy włączonym urządzeniu.

Niestety, po resecie dalej nic się nie dzieje.

Dodane 08.05.2010 (So) 9:23

Tak wygląda ipconfig/all gdy połączę komputer z routerem:

Konfiguracja IP systemu Windows

Nazwa hosta . . . . . . . . . . . : Mariusz-kompute

Sufiks podstawowej domeny DNS . . :

Typ węzła . . . . . . . . . . . . : Hybrydowy

Routing IP włączony . . . . . . . : Nie

Serwer WINS Proxy włączony. . . . : Nie

Karta Ethernet Połączenie lokalne:

Stan nośnika . . . . . . . . . . .: Nośnik odłączony

Sufiks DNS konkretnego połączenia :

Opis. . . . . . . . . . . . . . . : Kontroler sieci NVIDIA nForce

Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-24-8C-D4-4C-90

DHCP włączone . . . . . . . . . . : Tak

Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak

Karta tunelowa isatap.{CA710321-CB7C-4C4B-A4A1-A84E79D463F0}:

Stan nośnika . . . . . . . . . . .: Nośnik odłączony

Sufiks DNS konkretnego połączenia :

Opis. . . . . . . . . . . . . . . : Karta Microsoft ISATAP

Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0

DHCP włączone . . . . . . . . . . : Nie

Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak

Karta tunelowa 6TO4 Adapter:

Stan nośnika . . . . . . . . . . .: Nośnik odłączony

Sufiks DNS konkretnego połączenia :

Opis. . . . . . . . . . . . . . . : Karta Microsoft 6to4

Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0

DHCP włączone . . . . . . . . . . : Nie

Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak

Karta tunelowa Połączenie lokalne*:

Stan nośnika . . . . . . . . . . .: Nośnik odłączony

Sufiks DNS konkretnego połączenia :

Opis. . . . . . . . . . . . . . . : Teredo Tunneling Pseudo-Interface

Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0

DHCP włączone . . . . . . . . . . : Nie

Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak

Wejdź do menedżera urządzeń i włącz. Jeśli się nie da, przeinstaluj sterowniki.

Cerberusy mają domyślnie przydzielony adres IP http://192.168.1.100. Ponadto sprawdź czy masz w ustawieniach włączoną możliwość konfiguracji przez WWW w LAN i czy nie jest zastrzeżona tylko dla jakiegoś komputera z sieci. Spróbuj się jeszcze telnetować na router.

No i sprawdź czy karta sieciowa w komputerze w ogóle działa/ma zainstalowany sterownik.

Pozdrawiam!

Wydaje mi się, że router jest uszkodzony. Próbowałem podłączać go do komputera u kolegi i tam też nie chciał działać.