Certyfikacja Microsoft z .NET

Hej,

Moja kobita dostała polecenie od szefa zrobić certyfikat z programowania w .NET. Jakiś podstawowy, i tyle. Problem w tym, że ani ja ani ona nie możemy znaleźć jednoznacznej odpowiedzi “który egzamin”? Znajduje niby takie coś: http://www.microsoft.com/learning/en/us … #developer ale kurcze to jest tylko Web applications, Windows Store apps i Application lifec… Który z tych to jest z .NET?

Nie rozumiem w ogóle oznaczeń tych egzaminów. Czy może mnie ktoś nakierować który z egzaminów trzeba zdać aby mieć “jakiś podstawowy certyfikat z programowania w .NET”?

Istnieją ścieżki egzaminacyjne - dla twórców aplikacji Windows 8, Windows Phone, aplikacji webowych i tak dalej. Aby dostać certyfikat za całą ścieżkę trzeba zdać wszystkie egzaminy po drodze. Zasadniczo każdy z nich w pewnym podstawowym poziomie wymaga zdania jakiegoś egzaminu związanego z .NET.

Aktualny, podstawowy egzamin z C# to http://www.microsoft.com/learning/en/us … ?ID=70-483.

Egzaminy z .NET Frameworka jako takiego w tym momencie są już odchodzące na emeryturę, np. http://www.microsoft.com/learning/en/us … ?ID=70-511 (tylko do lipca tego roku).

Uwaga: te egzaminy nie są takie proste jak by się mogło wydawać.

Dzięki za odpowiedź, przydało się :wink:

Troche późno, ale lepiej późno niż wcale :stuck_out_tongue: