Certyfikat rejestracji domeny?

(Pavobe Reg) #1

Przeglądam właśnie sobie ceny domen w różnych serwisach. Na domeny.pl przy zamawianiu zauważyłem dwie dodatkowe opcje: "Certyfikat rejestracji domeny" oraz "Ochrona prywatnosci". Zresztą sami możecie sprawdzić.

Mam pytanie, co to jest? :lol:

Co będzie jak tego nie wykupię? (to kosztuje 50 i 10xł)

(system) #2

Ochrona prywatności zapewnia anonimowośc - w danych WHOIS będą tylko dane rejestratora domeny czyli firmy domeny.pl a Twoje dane będą niedostępne

A ten certyfikat to takie urozmajcenie, będziesz miał na ścianie ładny papierek że masz domenę i to tyle :slight_smile: - nie zmienia to faktu że domena i tak należeć będzie do Ciebie

(Pavobe Reg) #3

A jeśli tego nie wykupię, to będzie udostępnione moje imię i nazwisko?

(system) #4

tak, jeśli nie wykupisz Ochrony prywatności to będą widoczne nie tylko Twoje imię i nazwisko ale wszystkie dane teleadresowe.

(Pavobe Reg) #5

A jeżeli tam, gdzie załóżmy nie ma takiej opcji do wykupienia, to ona jest, czy nie? (To znaczy, jeżeli nie mogę jej kupić, bo jej nie ma w cenniku, to ona jest włączona?)

(L337 Crew) #6

W serwisie az.pl można ukryć dane osoby rejestrującej (sam tak mam zrobione) całkowicie za darmo :slight_smile:

(system) #7

to zależy od firmy w której kupujesz domene,

np. w nazwa.pl nie ma aktualnie w ogóle takiej opcji

(Pavobe Reg) #8

Szczerze mówiąc zastanawiałem się nad az.pl. Bardzo tanie domenki. Jeżeli tam ochrona jest gratis, to praktycznie nie ma się nad czym zastanawiać :D.

I jeszcze co to ten certyfikat?

(system) #9

no napisałem w odpowiedzi na pierwszego posta co to jest certyfikat.

(Pavobe Reg) #10

No tak, mój błąd (nie to, że nie czytałem. Tak jakoś przeoczyłem)

(L337 Crew) #11

Niespełna rok temu byłem podobnego zdania...

teraz raczej bym tak nie powiedział :stuck_out_tongue:

Dlatego, że jeżeli to ma być serwis, to trzeba myśleć o conajmniej dwóch latach - rejestracja+przedłużenie...

W az.pl ma się to następująco - rejestracja domenki za grosze, a później każdorazowe przedłużenie o rok - 121zł. :expressionless:

W cal.pl rejestracja 62zł, przedłużenie 67zł...

(Pavobe Reg) #12

Na cenniku jest 49zł :roll: