Certyfikat rejestracji domeny?

Przeglądam właśnie sobie ceny domen w różnych serwisach. Na domeny.pl przy zamawianiu zauważyłem dwie dodatkowe opcje: “Certyfikat rejestracji domeny” oraz “Ochrona prywatnosci”. Zresztą sami możecie sprawdzić.

Mam pytanie, co to jest? :lol:

Co będzie jak tego nie wykupię? (to kosztuje 50 i 10xł)

Ochrona prywatności zapewnia anonimowośc - w danych WHOIS będą tylko dane rejestratora domeny czyli firmy domeny.pl a Twoje dane będą niedostępne

A ten certyfikat to takie urozmajcenie, będziesz miał na ścianie ładny papierek że masz domenę i to tyle :slight_smile: - nie zmienia to faktu że domena i tak należeć będzie do Ciebie

A jeśli tego nie wykupię, to będzie udostępnione moje imię i nazwisko?

tak, jeśli nie wykupisz Ochrony prywatności to będą widoczne nie tylko Twoje imię i nazwisko ale wszystkie dane teleadresowe.

A jeżeli tam, gdzie załóżmy nie ma takiej opcji do wykupienia, to ona jest, czy nie? (To znaczy, jeżeli nie mogę jej kupić, bo jej nie ma w cenniku, to ona jest włączona?)

W serwisie az.pl można ukryć dane osoby rejestrującej (sam tak mam zrobione) całkowicie za darmo :slight_smile:

to zależy od firmy w której kupujesz domene,

np. w nazwa.pl nie ma aktualnie w ogóle takiej opcji

Szczerze mówiąc zastanawiałem się nad az.pl. Bardzo tanie domenki. Jeżeli tam ochrona jest gratis, to praktycznie nie ma się nad czym zastanawiać :D.

I jeszcze co to ten certyfikat?

no napisałem w odpowiedzi na pierwszego posta co to jest certyfikat.

No tak, mój błąd (nie to, że nie czytałem. Tak jakoś przeoczyłem)

Niespełna rok temu byłem podobnego zdania…

teraz raczej bym tak nie powiedział :stuck_out_tongue:

Dlatego, że jeżeli to ma być serwis, to trzeba myśleć o conajmniej dwóch latach - rejestracja+przedłużenie…

W az.pl ma się to następująco - rejestracja domenki za grosze, a później każdorazowe przedłużenie o rok - 121zł. :expressionless:

W cal.pl rejestracja 62zł, przedłużenie 67zł…

Na cenniku jest 49zł :roll: