Certyfikaty przez internet? Czy to możliwe?`


(arlid) #1

Witajcie. Może ktoś z Was będzie w stanie coś o tym powiedzieć. Czy jakieś firmy: Intel, MS, Samsung itp. udostępniają możliwość uzyskania jakichś szkoleń, certyfikatów typowo on-line? Jest to możliwe. Zawsze warto się czegoś dowiedzieć - zwłaszcza jeżeli jest to możliwe :slight_smile:


(roobal) #2

Nie wiem jak wymienione firmy, ale np. Cisco ma własną platformę e-learningową. Egzaminy semetralne zdaje się on-line. Jeśli chcesz zdobyć certyfikat, to i tak będziesz musiał udać się do centrum egzaminacyjnego. Tak jest w przypadku Cisco i MS, jak w innych firmach jest tego nie wiem.


(marcin1510) #3

Na w3school możesz zdobyć certyfikaty JavaScript, HTML , XML i inne. A co do innych to niestety najczęściej trzeba się udać do ośrodków egzaminacyjncych


(roobal) #4

Czy ja wiem czy niestety? Przynajmniej wiadomo, że nie ma możliwości oszukiwania w jakikolwiek sposób. Jak zdawałem CCNA to pomieszczenie egzaminacyjne było dodatkowo pod kamerą. Gdyby Cisco miało jakieś wątpliwości, zawsze można sprawdzić czy się nie oszukiwało i unieważnić certyfikat.


(mktos) #5

Z tego co kojarzę, to Microsoft ma pilotażowy projekt zdawania certyfikacji on-line. Jeszcze nie wszystkie certyfikaty i nie we wszystkich regionach (po ludzku: tylko USA ;)), ale oferta ma się powiększać.

http://www.pearsonvue.com/microsoft/op/


(arlid) #6

Dzięki za info. Za znalazłem coś takiego: INTEL Retail Edge. Kojarzy ktoś co to za “stwór”? :wink: Wygląda ciekawie.