cFosSpeed : optymalna konfiguracja pod pingi

(Patryk94) #1

Witam

Od kilku dni jestem posiadaczem pelnej wersji programu cFosSpeed ( http://www.dobreprogramy.pl/cFosSpeed,P ... 12826.html) i chciałbym ustawić go optymalnie, tak aby pingi w grach byly jak najniższe. W instrukcji programu zrobilem mniej wiecej tak jak podano, jednak pingi podczas rozgrywki nie uległy zmianie. Jedynie na liczniku predkości internetu ( http://www.speedtest.net) ping znacznie spadł (wcześniej miałem ok. 10-15)

845080563.png

Czekam na wasze propozycje.

Prosiłbym również o pomoc, ktorą opcje do Trybu Modelowania ruchu z poniższych mam zaznaczyć:

Korzystam z internetu poprzez router, pod który jestem podłaczony kablem, jednak w innym pokoju stoi laptop który czasami łączy sie z routerem bezprzewodowo.

Zastanawiam się rownież jaki wybrać typ łacza dostępnych z poniższych:

zdj.png

konkretnie do:

Hamachi Network Interface

Kontroler sieci NVIDIA nForce

-Router (MAC 00:1b:11:f8:cf:74, IP 192.168.0.1)

WAN Miniport (Network Monitor)

WAN Miniport (IPv6)

pozdrawiam :slight_smile:

-- Dodane 16.06.2010 (Śr) 1:36 --

Mógłby ktoś mi pomóc?? :?

(Dimatheus) #2

Hej,

To akurat oczywiste - jeśli program jest zainstalowany tylko na jednym kompie, a na laptopie nie, wybierz zmienny (nie współdzielony).

Wszystko zależy od tego, kto jest dostawcą Twojego łącza internetowego.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Patryk94) #3

Dostawcą internetu jest UPC, co mozna wyczytać ze screena prędkosci internetu. co zatem mam zaznaczyc?

(Dimatheus) #4

Hej,

Fakt. W takim układzie chyba najbardziej prawidłowym będzie ustawienie typu łącza na Cable.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Patryk94) #5

no to już chyba wszystko, pingi w grach i tak nie uległy zmianie :slight_smile: dzięki, pozdrawiam

(Dimatheus) #6

Hej,

Dlaczego?? Nie zawsze porównywanie możliwości łącza internetowego na testach syntetycznych z serwerami zaprogramowanymi do tego jest miarodajne z tym, co dzieje się w grach. To jednak zupełnie inne przypadki. A skoro w grach ping nie przekracza 20 - tak jak u Ciebie - to chyba nie ma się co martwić.

Nie ma sprawy. :slight_smile: Ja też !!

Dimatheus