cFosSpeed pod LiveBoxa

Witam.

chodzi mi o program cFosSpeed.

dopóki używałem modemu speedtouch 330 program współpracował z nim znakomicie. od kąd używam liveboxa (wi-fi) już tak nie jest. Mianowicie ciągle wyskakuje mi komunikat, że pakiety ping nie wracają i zarządzanie ruchem w ten sposób nie jest możliwe czy jakoś tak.

Z kąd się bierze ten problem i jak się z nim uporać ?

Super …

Pytanko kontrolne brzmi - Czy zauważyłeś jak różna jest konfiguracja sprzętowa modemu SpeedTouch od Liveboxa ?

SpeedTouch łączył cię z najbliższym routerem brzegowym sieci, tj. Twój komp był szeroookooo wystawiony na świat. A Livebox SAM jest routerem - więc, CO chcesz optymalizować ?

i co to ma do rzeczy ?

Chodzi o to, że wcześniej to twój komputer był bezpośrednio w internecie (poprzez nadanie zewnętrznego globalnego IP), a teraz to IP uzyskuje Livebox (zwykły ROUTER w innym opakowaniu) i każdy podłączony do niego PC jest w sieci lokalnej (komputer - livebox).

cFosSpeed jest to sterownik połączenia (prawdopodobnie lepszy niż ten w windowsie), a twoje połączenie to sieć lokalna (ethernet lub wireless), a nie połączenie z internetem.

Więc to oznacza że cfosspeed już mi w niczym nie pomoże ?

wkońcu znalazłem ten temat a czy ja moge sobie zainstalować Cfos mam necik z kablówki i mam modem w domu połączenie mam z internetem nie lan

Złączono Posta : 19.02.2007 (Pon) 12:21

i jeszcze jedno jak tak to który Cfos ???