Chaczy mi kompa

(Szymon651) #1

Witam...mam taki mały problem ale bardzo wkurzajacy. Niedawno robiłem reinstalke windowsa XP :wink: wszytsko jest ładnie pieknie ale co jaki czas przycina mi kompa,chaczy sie muzyka itp trwa to jakies wiem moze 3 sekundy ale jest bardzo denerwujace...... :twisted: co zrobic ?

(Grzesiek1) #2

Jaka konfiguracja kompa ?? moze za duże wymagania ma to co na nim robsiz

(Szymon651) #3

to napewno odpada bo wczesniej bylo wszytsko dobrze.

Podejrzewam ze moze to byc wina sterowników od karty sieciowej ale nie wiem czy ona moga miec na to jakis wpływ jak myslicie ?

(Krzys299) #4

Zainstaluj te same sterowniki co poprzedniu-kiedy komp chodził dobrze.Jeśli nie to może system źle nagrany jest,i porzebny będzie format.

(Bbieniol) #5

A może to nie jest wina sprzętu, lecz jakiegoś syfu na kompie?

Wrzuć log z HijackThis :slight_smile:

PS>

Reinstall, czy format i postawienie systemu od nowa?

(adam9870) #6

Kliknij prawym klawiszem myszki na ikonę Mój komputer, wybierz Właściwości, przejdź na zakładkę Sprzęt, Menadżer urządzeń i porozwijaj drzewka od podzespołów i popatrz czy nie ma przy którymś (jak rozwiniesz już) żadnego małego wykrzyczniczka. Jeżeli jest taki wykrzyczniczek to zainstaluj sterowniki jeszcze raz od tego podzespołu. Pewnie komputer kupywałeś kilka lat temu i na dołączonej płytce masz trochę stare sterowniki to przy aktualizacji sterownika masz opcję aby poszukać sterownika na witrynie Windows Update i tam powinny być najnowsze :slight_smile:

Możesz opisać troszeczkę dokładniej co masz na myśli pisząc "przycina się" ? :roll:

PS. Sprawdzałeś kompa na obecność szkodników (wirusów itp) :? Jeżeli nie to możesz wkleić loga z HijackThis (oczywiście do tego tematu). Tu opis jak zrobić log w HijackThis:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654

(JNJN) #7

Zmień temat postu na konkretny.

Czy stery do płyty głównej wgrane.

Czy wcześniej były problemy z kompem - jakie.

Sprawdź pracę dysku i napędów tryb DMA:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... 851#213851