Charczący wiatraczek od karty graficznej

Moj problem polega na tym ze juz od ponad poł roku charczy mi wiatraczek od karty graficznej. Chcialbym sie spytac co mam zrobic, czy jakos ja przeczyscic czy moze kupic nowy wiatraczek (jezeli wogule mozna kupic taki wiatraczek). Mam karte Gforce 9600gt. W dzialaniu karty to nie przeszkadz ale strasznie denerwuje to charczenie. Prosze o odpowiedz.

Zacznij od wyłączenia komputera ,wyjęcia karty grafiki i wyczyszczenia wiatraka… a przy okazji pozostałych podzespołów komputera… Największym wrogiem komputera jest sam właściciel i… kurz.Z tego co piszesz można wnioskować że przyczyną głośnej pracy jest zużyte łożysko wentylatora ( oczywiście jest to tylko hipoteza ,ale wielce prawdopodobna ) co do dokupienia nowego wiatraka - tak jest taka możliwość…

Dodatkowo jeszcze rozmontuj całe chłodzenie, wyczyść całe łożysko karty graficznej najlepiej benzyną ekstrakcyjną żadnymi tam olejami co to niektórzy polecają bo olej niczego nie czyści. Na łożysko nanieś kroplę oleju maszynowego- jest dobry bo nie osiada na nim brud jak w przypadku zwykłego oleju roślinnego. Dzięki temu wiatraczek się uspokoji tj. wyciszy. Będzie chodzić jak nowy. Wszystko inne wyczyść sprężonym powietrzem