Charczenie przy filmach, problem z dźwiękiem

Witam, mam problem z charczeniem podczas oglądania filmów. Podczas słuchania muzyki jest ok, lecz przy grach też czasami się zdarza charczenie. Mam sprzęt płyte gigabyte, procek dwurdzeniowy intel, grafa 9600gt, głośniki 5.1 creative, creative Sound Blaster Live 5.1. Problem pojawił jak zmieniłem komputer na nowy tzn procek, grafa razem z nowa karta dźwięku tzn była ta sama też creative sb 5.1 (komputer był używany). Po formacie wszystko ładnie oprócz dźwięku w filmach. Pomyślałem odrazu karta dźwięku i wsadziłem tą ze starego komputera też creative sb 5.1, ale nie pomogło. Zrobiłem nowy system i nic. Ofc w biosie wyłączane z płyty dźwięk, sterowniki najnowsze zainstalowane, wszystko dobrze podpięte, sprawdzałem pare razy, kodeki ściągniete. A najdziwniejsze jest to jak odpale film i charczy odtworzę go jeszcze raz i tak do skutku, aż za np 10 razem nie harczy i dziala tylko jedna strona głośników. Zmieniając w Creative Surround Mixer czy FFDShow z 5.1 np na 2 glosniki itp nic nie daje. Macie jakieś pomysły ?

Wg mnie jest to wina nieprawidłowych ustawień kodeka / programu do odtwarzania (nie ma innej możliwości, ponieważ w wypadku czegoś innego problem byłby we wszystkim)

Na mój gust to mogłeś źle podłączyć te głośniki i teraz jeden z głośników działa jako subwoofer a ten działa jako zwykły i to powoduje że któryś z nich charczy (stawiam na satelitkę która dostaje sygnał przeznaczony dla subwoofera).

Rozłączyłem i podłączyłem głośniki teraz jeszcze raz i nic nie dało to samo. A charczenie głośnika jest losowe tzn. raz charczy głośnik z przodu, drugi raz z tyłu itd. A jaki kodek może być nieprawidłowo ustawiony ? Ale wcześniej nie ustawiałem żadnych kodeków i wszystko grało pięknie.

W takim razie może już ci siadają głośniki.

Też o tym myślałem, tylko mnie zastanawia dlaczego przy włączenia np. raz na pięć razy działa dobrze a innym razem nie ;s

Takie objawy mogą się pojawiać gdy zdychają głośniki, chociaż bardziej to pasuje do objawów zdychającego wzmacniacza.

aha, dzięki za informacje :wink: