Chat na facebooku "hi" - czym jest to spowodowane

witam!

Wchodzę na facebooka i mam wiadomośc wysłaną przez 5 osób ( nie tylko przez moich znajmoych z listy, choć mających przynajmniej jednego wspolnego znajomego) o treści:

Kiedyś miałem taki chat z pol roku temu o tresci hi wanna laugh.

Nie mam wątpliwości, że to jest wirus. Ale ciekawi mnei czym jest to spowodowane? Czy ja musiałem w coś kliknąć czy cos? Czy raczej osoba która sciagnela tego wirusa wysyła to ludziom. Proszę o pomoc.

Ty w nic nie kliknąłeś, to oni kliknęli :slight_smile:

Tak, ale kliknięcie zaraża już komputer? Czy sciagniecie pliku, ktory niby ma pomoc otworzenie albumu zdjec lub odtworzenie filmu.

Samo kliknięcie nie, musiałbyś ściągnąć ten plik i go uruchomić.

i znowu się zaczyna mam nadzieje że to nie CoinMiner dawny trojan na facebooku czyli hi wanna laught czy jakoś tam

Hej.

Ja też miałam taką samą sytuację. Loguje się do FB, a tam wiadomości od 3 znajomych, już pierwszy niepokój że znajomi piszą po angielsku, trochę wydawało się to dziwnie.

A treść wiadomości była taka:

Link został zmodyfikowany w celu nie wejścia na stronę.

Sprawdziłam ten link na drugim komputerze i jest trojan ale nie wiem jaki bo nie zdążyłam zapisać.

Do c3rsH :

Jeżeli dostałeś link od znajomych i jest on zainfekowany, to znaczy ze znajomi mają infekcję na komputerze, która automatycznie się uruchamia i wysyła wiadomości do innych osób. Działanie wirusa jest oparte na funkcji bot-a, który wykonuje zaplanowane zadania - (wcześniej wprowadzone w kodzie wirusa). Samo kliknięcie w zainfekowany link nic nie powoduje, problem zaczyna się wtedy kiedy zaczniesz pobierać (program, plik) i otworzysz go na komputerze.