Chat na facebooku "hi" - czym jest to spowodowane


(C3rsh) #1

witam!

Wchodzę na facebooka i mam wiadomośc wysłaną przez 5 osób ( nie tylko przez moich znajmoych z listy, choć mających przynajmniej jednego wspolnego znajomego) o treści:

Kiedyś miałem taki chat z pol roku temu o tresci hi wanna laugh.

Nie mam wątpliwości, że to jest wirus. Ale ciekawi mnei czym jest to spowodowane? Czy ja musiałem w coś kliknąć czy cos? Czy raczej osoba która sciagnela tego wirusa wysyła to ludziom. Proszę o pomoc.


(krzysiekx) #2

Ty w nic nie kliknąłeś, to oni kliknęli :slight_smile:


(C3rsh) #3

Tak, ale kliknięcie zaraża już komputer? Czy sciagniecie pliku, ktory niby ma pomoc otworzenie albumu zdjec lub odtworzenie filmu.


(Jan Szatan) #4

Samo kliknięcie nie, musiałbyś ściągnąć ten plik i go uruchomić.


(szymonek760) #5

i znowu się zaczyna mam nadzieje że to nie CoinMiner dawny trojan na facebooku czyli hi wanna laught czy jakoś tam


(Atom6) #6

Hej.

Ja też miałam taką samą sytuację. Loguje się do FB, a tam wiadomości od 3 znajomych, już pierwszy niepokój że znajomi piszą po angielsku, trochę wydawało się to dziwnie.

A treść wiadomości była taka:

Link został zmodyfikowany w celu nie wejścia na stronę.

Sprawdziłam ten link na drugim komputerze i jest trojan ale nie wiem jaki bo nie zdążyłam zapisać.

Do c3rsH :

Jeżeli dostałeś link od znajomych i jest on zainfekowany, to znaczy ze znajomi mają infekcję na komputerze, która automatycznie się uruchamia i wysyła wiadomości do innych osób. Działanie wirusa jest oparte na funkcji bot-a, który wykonuje zaplanowane zadania - (wcześniej wprowadzone w kodzie wirusa). Samo kliknięcie w zainfekowany link nic nie powoduje, problem zaczyna się wtedy kiedy zaczniesz pobierać (program, plik) i otworzysz go na komputerze.