Chcąc uciec z Orange do Play,a może GaduAir. Co, gdzie, jak?

Witam!

Mam kartę orange pop (zakupioną na allegro z fajnym numerem który mi się podoba, używam go od ponad roku i jest prosty).

Nie dzwonię w ogóle z telefonu! pisze dużo smsów (pakiet grosz za sms… ciągle używany z numerami orange).

Ze względu że tak mało korzystam z komórki (no tylko te smsy ale to można inaczej ominąć) chciałbym emigrować do Play… ale do Play Fresh czyli na kartę, dlaczego?

* nie dzwonię w ogóle (a najwyżej sporadycznie zadzwonić jak potrzeba, ale to nie z domu - czytaj dalej)

* smsy… phi mogę zrezygnować

* ważne by mieć po prostu telefon na który można zadzwonić i w razie czego z którego również można wykonać rozmowę

* orange mam tak słaby zasięg że z mojej posiadłości nie da się wykonać rozmowy (jedynie czasem złapie jakieś smsy! ale to męczarnia), a zasięg play jest super

* w play 5 zł i konto ważne (wychodzące) przez 365 dni, no bomba dosłownie, ekonomicznie i telefon też jest.

Co myślicie o mojej migracji? Może macie inną ofertę? Chodzi o to by połączenia wychodzące były jak najdłużej aktywne. W GaduAir 10zł za 90dni, to też super oferta. Pozatym internet gratisowy przy doładowaniu. Wydaje mi się że migracja z Orange do GaduAir będzie prostsza.

Mam do Was mnóstwo pytań, otóż je wypunktowałem

  1. To prawda że przenosząc z orange do innej sieci muszę mieć na koncie minimum 61zł + Vat, aby mogli mi pobrać te pieniążki w cenie przenoszenia?

  2. Jeżeli nie mam tych ponad 61zł na koncie w orange, to co się dzieje? przecież do rachunku mi nie doliczą bo nie mam abonamentu.

  3. Czy w PlayFresh lub GaduAir są jakieś pakiety smsów coś jak “Grosz za sms” w Orange? a jak tak to jak to się ma?

  4. Łatwiej jest migrować z orange do Play Fresh czy z Orange do Gadu Air?

  5. Numer w Orange musi być zarejestrowany? zarówno do migracji tej

czy drugiej sieci?

  1. Jak “chodzę” po stronie Play, to ciągle widzę i odczuwam że mogę tam migrować ale muszę podpisać umowę, ale ja nie chce nic podpisywać! Czy w przypadku Gadu Air też ktoś mi podstawi jakieś dokumenty? Po co? nie chce abonamentu

  2. A jak już mówimy o abonamencie… to w Play Fresh na stronie:

http://web.playmobile.pl/pl/uslugi/prze … index.html

plays.png

Co to w ogóle ma być? Ja nie chce ani telefonu ani abonamentu! nawet nie chce tam iść!. Dlaczego nie jest nic napisane o play fresh bez telefonu! ja chce aby od nich kartę sim którą mogą mi przysłać pocztą… (za którą zapłacę 30zł…)

  1. Czeka mnie wizyta w salonie play? bo do orange wyślę faxem rejestracje numeru.

  2. Przenosił ktoś numer z orange gdzieś? jak wrażenia?

  3. Może mi ktoś opisać jak to zrobić, gdzie zapłacić, co zrobić aby wynieść się z orange możliwie najtańszym kosztem i pójść gdziekolwiek abym miał ważność konta tanio przedłużaną na bardzo długi czas… nie pogardzę gdyby były w tej sieci jakieś pakiety na smsy lub internet.

Dziękuje za ewentualne odpowiedzi, podpowiedzi, za dyskusje i inne.

Teraz z tego co wiem to nic się nie płaci.

Ja przenosiłem abonamentowy numer z Orange do PlayFresh na kartę tez ze względu na ekonomiczność. W moim przypadku trwało to 30 dni bo musiałem wypowiedzieć umowę i zapłacić karę za rozwiązanie umowy ale i tak jestem na plus. Tez mało dzwonię.

Ja przenosiłem numer z Ery do Play.

Co do pytań:

1, 2 - od sierpnia nie nie ma opłaty za przeniesienie numeru więc nie trzeba mieć 61 zł na koncie

  1. w Play Fresh chyba nie ma pakietów smsów ale po każdym doładowaniu dostaje się pakiety smsów za darmo (niestety jest to ograniczone czasowo)

5, 6, 7 Numer musi być zarejestrowany w Orange a z Play podpisujesz umowę o przeniesienie numeru. Musisz podać im Twoje dane i w obu przypadkach muszę być one zgodne (jeśli coś nie będzie się zgadzało nie będzie możliwe przeniesienie numeru). Później jeśli chcesz możesz wycofać zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych (tak zrobiłem w Erze)

8 tak, w Play musisz osobiście podpisać dokumenty w sprawie przeniesienia numeru, osobiście polecam proces 1-wizytowy (podpisujesz dokumenty, dostajesz starter i jeśli wszystko będzie OK to na następny dzień masz numer w Play)

10 po pierwsze zarejestrować numer w Orange, następnie udać się do nowego operatora i jeśli wszystko dobrze pójdzie do 24 godzin numer będzie przeniesiony.

Uwaga! Jeśli masz w Orange jakieś pieniądze na koncie to należy je wykorzystać przed przeniesieniem, w przeciwnym wypadku po prostu przepadną!

Szybkiego przeniesienia numeru :smiley:

Osobiście przeniosłem do Play’a dwa numery telefonu na kartę (z Orange i Heyah). Jedynym z warunków jak trzeba spełnić jest rejestracja na siebie u obecnego operatora numeru telefonu. Można to zrobić wysyłając na maila wypełniony i podpisany formularz wraz z ksero dowodu lub innego dokumentu tożsamości. Obecnie za przeniesienie nie jest już pobierana żadna opłata. W przypadku Orange trwało to prawie 24h, natomiast z Heyah zeszło się prawie 2 dni. W obydwu przypadkach numery były nieaktywne około 1h.

wszędzie gdzie czytam jest o tym że na koncie musi być 61zł…

A powiedzcie mi czy jest jakiś haczyk abonamentowy?

bo podobno dostaje jakieś “coś” tymczasowe, na 90 dni starter z innym numerem, coś takiego wyczytałem. Ja nie potrzebuje nic tymczasowego, chce stary numer na kartę, znowu mieć na kartę ale w Play, i nic więcej. Zero dodatkowych opłat (prócz zakupu karty w play).

Zastanawia mnie jedna rzecz. W Play trzeba kupić starter za 30zł, i ważność jego po aktywacji jest 30 dni, i teraz jak doładuje nawet 5 zł to będzie jego ważność warta 365 dni? Dziwne że od razu nie ma ważności 365 dni :smiley:

Dodane 02.01.2010 (So) 12:44

A jeszcze zapytam, czy rejestrując numer nie wystarczy przesłać samej karty na ich adres pocztowy lub fax? nie słyszałem nigdzie potrzeby przesyłania skanu dowodu.

Dodane 02.01.2010 (So) 12:46

aha i jeszcze jeszcze pytanie… czy na karcie orange połączenia WYCHODZĄCE muszą być aktywne?

Po 1

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/ … owego.html

Cała procedura jest obecnie bardzo uproszczona, wygląda tak:

  • Rejestrujesz numer w orangutanie.

  • Idziesz do play.

  • Mówisz: chce przenieść sie z nr do fresha.

  • Podajesz nr. telefonu, dane.

  • Dostajesz za friko starter za 9zł.

  • Jak wszystkie dane będą się zgadzać, to do 24h numer zniknie z karty orangutana i po północy przypisze się na starter play.

Gratis dostaniesz od play 20zł co miesiąc przez trzy miesiące.

Podwójną wartość startera (na koncie 18zł)

I możesz jeszcze skorzystać z http://web.playmobile.pl/resources/pdf/ … _Start.pdf

Czyli za wkład 5zł dostajesz w sumie: 86zł.

Połączenia wychodzące mogą być zablokowane.

Saldo nie może być na minusie. Wskazane 0zł, reszta przepada.

Czy do przeniesienia numeru , numer musi mieć aktywne połączenia wychodzące? wyczyściłem konto do 0, oraz skończyła się możliwość wykonywania połączeń (tylko odbiór)

a ten wkład 5 zł to jaki? :slight_smile: :slight_smile:

Napisałem, że nie musi mieć aktywnych wychodzących.

A wkład 5zł to po prostu doładowanie, starter 9zł ma ważność 14dni na wychodzące, po załadowaniu za 5zł przedłużą się wychodzące na rok i sobie skorzystasz z bonusa na start (szczegóły w pdf)

dziękuje.

Wysłałem dziś rano na bok@orange.pl skan pisma rejestracyjnego + skan dowodu tożsamości, dostałem smsa przed chwilą

“Witamy. W związku z nadesłanym pismem rejestracyjnym informujemy, że Pana zlecenie zostało zrealizowane. Pozdrawiamy. BOK Orange.”

rozumiem że kartę mam zarejestrowaną i teraz udać się do play :slight_smile: osobiście :wink: