Chcąc zrzucic pliki z karty SD z aparatu na kompa

Mam aparat fotograficzny z kartą SD, kumpel wrzucił mi tam jakieś pliki z laptopa, bo ma czytnik kart SD i co teraz ja mam zrobić by te pliki na kompa sobie zrzucić? nie mam czytnika kart SD, myślałem ze bezpośrednio z aparatu będę mógł to zrobić ale jakoś mi to nie idzie, szukałem w opcjach aparatu(Canon Powershot 3 IS) i też nie bardzo…

Dużo aparatów cyfrowych ma możliwość zmiany trybu rozpoznawania przez komputer: albo jako Digital Camera (aparat cyfrowy) albo jako Disk Drive (napęd wymienny). Może twój aparat też ma taką opcję jeśli tak, to ustaw ten drugi sposób rozpoznawania - po tym w oknie Mój komputer powinien pojawić Ci się dysk wymienny.

Ewentualnie polecam taki czytnik kart SD/MMC -> KLIK. Jest bardzo tani ale w pełni spełnia swoje zadanie, mam takie coś i jestem zadowolony - po włożeniu karty i nałożeniu pokrywki może pełnić funkcję Pendrive’a.

no chyba niestety nie mam takiej opcji, a dziwne bo jednak nie jest on taki stary, żeby takiego bajeru nie posiadać, chyba jednak będę zmuszony do kolejnego zakupu:) tak czy inaczej dzięki

Tutaj nie chodzi o to czy aparat jest nowy, czy nie :). Po prostu jedne aparaty mają taką funkcję inne jej nie mają.

Rozumiem, że próbowałeś już podłączyć aparat do kompa (komputer powinien wykryć aparat i zainstalować sterowniki automatycznie) i wejść przez na kartę przez Mój komputer i tam aparat cyfrowy czy coś takiego? Jeśli widzi w ten sposób zdjęcia to powinien też widzieć inne pliki.

Pozdrawiam.