Chce dokupic pamieci...i co dalej?

Witam,

chcialabym dokupic do swojego kompa troche pamieci ale kompletnie sie na tym nie znam ,co powinnam wiedziec idac do sklepu?

To moj komp:

Intel Pentium 4 ,2400MHz (18x133)

ASRock PE Pro(6PCI,1AGP,2SDR DIMM,Audio,LAN)

AMI (03/04/03)

MSI MS-StarForce GeForce FX 5200(NVIDIA GeForce FX 5200 128 MB)

512 MB

Powinnam chyba sprawdzic jakie mam zainstalowane karty pamieci ale nie wiem jak to zrobic…

i czy wogole jest mozliwe zeby wymienic czy dodac troche pamieci,nie chce wymieniac wszystkiego bo za okolo 3 miesiace chce sobie kupic wypasionego laptopa.

Bede wdzieczna za pomoc

Agniecha-Is

Proszę używać polskich znaków, opcja zmień i popraw.JNJN

Użyj programu Everest, dokumenty kompa i odczytaj jaki typ pamięci masz zainstalowany.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 538#302538

DIMM1: Kingston K 256 MB PC2700 DDR SDRAM (2.5-3-3-7 @ 166 MHz) (2.0-3-3-6 @ 133 MHz)nie wiem czy to o to chodzi?

jeśli kupujesz nowy komputer (laptop) to daruj sobie wydawanie kasy na na kuno większej ilości ramu tym bardziej że nie masz go tak mało (512Mb dobrze czytam.

tak o to chodzi.jeśli masz jednak nawet te 256 mb ramu to też nie jest tragedia, pracowałem z 256 mb ramu na win xp i było całkiem dobrze.

jeśli już chcesz dokupić pamięci to kup drugą identyczną kość pamięci czyli tej samej firmy, tej samej pojemności. najlepiej jakbyś poszła do któregoś ze sklepów znak.pl tam za free sprawdzą czy kość pamięci którą kupiłaś (oczywiście u nich) będzie współpracowała z resztą.