Chce dokupić ramu

Witam mam takie pytanko czy ta pameć ram pasuje do mojego kompa

http://www.agito.pl/ddr_2/adata_ddr2_2x1024mb_800mhz_cl5_box.1607.324689.html

obecnie mam :

Aeneon AET660UD00-25DB97X 512 MB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-5-5-18 @ 400 MHz)

a płyta główna to:

MSI K9N Neo v1.0 (MS-7260)

A i mam takie pytanko jak pamieć bedzie dobra to czy dało by sie ją dołozyc do mojej tak aby w sumie były 3… nie jestem pewien bo u mnie jest 400MHz a tam 800…

Hej. Z doświadczenia wiem, że RAM pracuje najlepiej jeśli jest jednej firmy i jest to ten sam model. Jeśli to możliwe sprzedaj stary RAM a kup sobie więcej nowego. Aha, jeszcze jedno… Jeśli już planujesz kupić jakiś ram, to niech to będzie DOBRA firma. RAM-y mają to do siebie, że lubią się grzać. A te adata nie mają nawet radiatorków. Ja używam Patriotów 800MHz i szczerze mogę je polecić. Nie oszczędzaj tak - chytry dwa razy traci :wink:

Ja mam A-DATA DDR-400 i działają stabilnie 480MHz i są bez radiatorów. A co do pamięci to zawsze stosowałem się do jednej zasady, kości tylko jednej firmy i ten sam model w tedy masz pewność że komputer będzie działał stabilnie.

A-DATA to przyzwoita firma która robi dobre pamięci, jeśli nie będziesz ekstremalnie podkręcał kompa to mogą być bez radiatora.

No tak a wiec tamten sprzedam a ten zamontuje :smiley: A-DATE słyszałem ze dobra firma a ten ram ma dożywotnią gwarancje wiec mysle ze bedzie dobrze w podkręcanie sie nie bede bawił. Przede wszystkim chciałem wiedzie czy bedzie pasował do mojego blaszaka bo niezabardzo znam sie na podzespołach PC a chce dokupic bo na tym stalker mi sie wiesza ;p a wiec moge śmiało zamawiac?

Jesteś pewien, że to wina pamięci? (chociaż to bardzo możliwe bo 512 to już przymało)

Na Twoim miejscu wziąłbym http://www.agito.pl/ddr_2/patriot_ddr2_ … 25101.html tanie, a dość dobre pamięci, a starą pamięć sprzedał, bo te 512MB przy 2GB niewiele da, a w zasadzie zaszkodzą. Ale jak się uprzeć to te A-data też by działały (chociaż 30zł to chyba nie dużo).