Chcę kupić dysk oraz baterię do Lenovo B50-80

Witam.
We wspomnianym laptopie posiadam już terabajtowy HDD od WD, który podejrzewam o zamulanie mi tego sprzętu (5200 obr, smart ok.). Chciałbym kupić jakiś nieduży, nieprzesadnie drogi SSD na system, żeby przyspieszyć. Tyle tylko, że dobrze byłoby mieć tego HDD chociażby na dane. Czy można w tym laptopie zamiast napędu DVD umieścić drugi dysk? Jeśli tak to jaki dobry 128GB dysk SSD moglibyście polecić (chyba więcej nie będzie potrzebne)?

Druga sprawa to bateria, która niestety nadaje się do wymiany. Warto szukać jakiś zamienników, np. z większą pojemnością? Jak dobrać odpowiednią do tego modelu?

Jeśli chodzi o modyfikacje czy modernizacje sprzętowe to nie jestem biegły w temacie i liczę na pomoc.

Pozdrawiam.

Z dysków 120 GB polecić mogę Crucial BX300 z kostkami 3D MLC za 199 zł https://polecanelaptopy.wordpress.com/2018/01/11/crucial-bx300-120-gb-z-3d-mlc-za-199-zl/

Można zamiast napędu włożyć drugi dysk, potrzebny jest taki adapter http://allegro.pl/kieszen-na-drugi-dysk-2-5-hdd-ssd-sata-9-5-gembird-i7149844967.html Przed kupnem warto wyjąć DVD i zmierzyć jego wysokość (są 2 rozmiary: 9,5mm oraz 12,7mm)

Hej,

Ja zarówno do Acerów jak i HP’ków kupowałem zamienniki, najczęściej właśnie ze zwiększoną pojemnością. Jak znaleźć - wystarczy wpisać w google bateria Lenovo B50-80. Dla pewności warto też sprawdzić symbol na baterii, by mieć pewność, że zamiennik będzie pasował do konkretnej serii laptopa. Trzeba jednak pamiętać, że zwiększona pojemność przekłada się na jej większe rozmiary, więc bateria będzie bardziej wystawać z laptopa i będzie tworzył się większy skos, gdy postawisz maszynę na płaskiej powierzchni.

Pozdrawiam,
Dimatheus

@Dimatheus Fabrycznie mam tu baterię 2200mAh, widzę, że większej niż 4400 chyba nie znajdę.
Zatem którą powinienem bardziej się interesować: taką? a może jednak taką?

@Jaro070 czyli ogólnie stawiać na kości MLC z tego co czytam. Ale natknąłem się również na informacje, jakoby dyski z mniejszą pojemnością (także te 120/128) były mniej trwalsze niż pojemniejsze. To prawda? Bo to zmienia postać rzeczy i musiałbym się mocniej zastanowić…

Mniejsza trwałość mniejszych SSD to naturalna kolej rzeczy. Komórek pamięci jest mniej, więc dana ilość operacji zapisu obciąża je bardziej niż w przypadku większych dysków, które mają więcej komórek flash.

Hej,

Ja wziąłbym tą ze zwiększoną pojemnością - zresztą tak robiłem w przypadku mojego Acera Aspire 6930G, którego użytkuję do dzisiaj. Laptop na zamienniku z GreenCell’a teraz nadal pracuje przez jakieś 3 godziny. Ważne tylko by sprawdzić symbol baterii na tej oryginalnej, by na pewno pasowała.

Pozdrawiam,
Dimatheus