Chcę kupić laptopa do 1000zł

Witam. Zamierzam kupić laptopa do 1000zł (temat wyżej nie pomógł bo ceny zaczynają się od 1500) A więc laptop musi mieć koniecznie grafikę dedykowana ram min 512. Nie wiem co z procesorem bo jest tyle pentium m centrino p4 sempron athlon. Laptop ma służyć głównie do internetu ale od czasu do czasu chciałbym zagrać w co nieco. Proszę o pomoc

Za 1000 zł. to możesz kupić co najwyżej netbooka, a zagrać w Sapera :wink: Niestety, ale budżet nie pozwala na wiele… Na moje oko to Intel Atom 1,66 MHz oraz Intel GMA to podzespoły na których będzie opierać się Twój nabytek.

Nowy czy używany?

Bo bez przesady, za taką kwotę sie nie kupi nowego. Może ja chciałbym fabrycznie nowy samochód z salonu, z gwarancją, tak do 10 000zł :?: :stuck_out_tongue:

Z całą pewnością na laptopa nie starczy. Ledwo na netbooka, w dodatku kiepski model, lepsze kosztują od 1300zł. Jedyny znany mi laptop w tej cenie to OLPC, który rozdaja murzyniątkom w Afryce :lol:

Jedynie zostają używane laptopy, ale starsze modele mają wydajność podobną do współczesnych netbooków. Jeszcze będzie bateria do wymiany, a nowa to koszt 400zł, o ile to nie Sony Vaio, wtedy dojdzie do 1500zł.

Proponuję trochę dołożyć i kupić netbooka, pod Windows 7 działają dużo lepiej niż Windows XP (wiem, bo przesiadłem się na siódemkę w Lenovo S10). Wkrótce wchodzi Windows 7 i platforma NVidia Ion, pojawiają się dwurdzeniowe procesory Intel Atom. Robi się ciekawie na gwiazdkę.

Netbook może nie zastąpi stacjonarnego, ale będzie doskonałym uzupełnieniem. A Pasjansa czy Szachy można odpalić. Starsze gry teoretycznie również, nawet Quake 2 i 3 oraz polski Chrmoe, o ile rozwiąże się problem braku napędu CD (krzyczy, że chce oryginalny nośnik). W domu brak napędu mniej przeszkadza, bo można udostępnić ze stacjonarnego.

Na netbooku nie próbowałem grać, ale kiedyś w Quake3 na stacjnarnym z Intelem 865G owszem (ledwo obsłużył DirectX 8 ). Nawet toto płynnie działało, aż do momentu gdy coś mnie chciało zaatakować. Wtedy obraz się zatrzymywał a ja nic nie mogłem zrobić, gdy się ruszyło już nie żyłem. 945G jest kilka razy szybszy i sprzętowo obsłuży DX9, więc może nawet toto działać.

Na Allegro masz dosyć duży wybór. Ponieważ Wiesz czego Ci potrzeba dokładnie przejrzyj oferty:

http://allegro.pl/4174_z_procesorem_int … %BC&a_enum[44]=all&a_text_f[82][0]=&a_text_f[82][1]=&a_enum[134]=all&a_text_i[135][0]=&a_text_i[135][1]=&a_text_i[521][0]=&a_text_i[521][1]=&a_enum[1234]=all&a_enum[1235]=all&a_enum[1236]=all

Wiadomo ze używany. Widziałem ciekawego za 999zł p4 3.4ghz HT 1gb ram mobility radeon 9700 128mb hdd 100gb i wifi

za 1000 złotych chcesz kupić lapka z grafika 512 RAM jak znajdziesz proszę napisz też takiego kupię :o :o :o

Nie myl RAMu z pamięcią podręczną karty graficznej.