Chcę kupić laptopa

Zacznę może od tego, co posiadam w domu i do czego służy mi na codzień komputer.

Otóż mam komputer zakupiony już daaaawno i nie był ulepszany od tamtej pory.

Podstawowe parametry:

  • AMD Sempron 2800+, 1.63 GHz

  • 512 MB

  • 80 GB dysk

Komputer służy mi do:

  • internetu

  • oglądania filmów

  • podstawowych programów typu: Word, Excel, AutoCAD

Jestem w pełni zadowolony z takiego komputera stacjonarnego i naprawdę nie narzekam na jego parametry.

Takie więc są moje minimalne wymagania jakie chciałbym by posiadał mój laptop.

Ale załóżmy że oczekuję:

  • procesor minimum 1,71 GHz

  • pamięć 1024 MB

  • 120 GB Dysk

Dodatkowo:

  • koszt do 2000 zł (wiadomo, +/- 200)

  • ekran standardowo 15,4’'

  • fajnie by było jakby posiadał klawiaturę numeryczną

  • może być (nie musi) kamerka internetowa

  • nagrywarka DVD

  • żeby miał ze 3 wejścia USB, najlepiej rozmieszczone w tak strategicznych miejscach, by nie sprawiały problemów (np: żeby myszka nie była podłączana z lewej strony)

  • żeby nie było głupot typu: podłączenie zasilania z przodu (o czym słyszałem)

  • czytnik kart pamięci

  • system operacyjny - no właśnie. I tu jest problem. Do wyboru jest Windows XP lub Vista. O tym drugim naczytałem się sporo złych rzeczy (czyt: sprawia problemy w pracy z innymi programami itp). Co polecacie ? Czy da się wykasować Vistę i wgrać XP ? Podobno nie na każdym laptopie XP działa.

I teraz tak, proszę Was o głos w ankiecie. Można zaznaczyć dwie opcje. Zrobiłem to po to, by można było oddać po głosie na firmę, oraz na system (na dole).

Osobiście znalazłem taki oto laptop, który wydaje się rewelacyjny za tą cenę:

http://www.arest.pl/index.php?inc=produ … &grupa=829

Posiada chociażby klawiaturę numeryczną i lepsze parametry niż moje minimum, a kosztuje jedynie 1800 zł. Ogólnie jak tak patrzę, to te laptopy firmy MSI są dość ciekawe.

Proszę o porady i dość sensowne odpowiedzi. Słyszałem że ACERy są do dupy, ale niech mi ktoś nakreśli jakieś wady i zalety poszczególnych firm itp.

Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich

Nie używamy na forum takich wulgarnych słów jak to że Acery są do …

Ja mam Acera i jestem z niego bardzooooooo zadowolony, kosztował mniej niż 1500zł (z rozszerzeniem pamięci 1570zł) a ma takie parametry jak sobie zamarzyłeś (oprócz klawiatury numerycznej, ale podłączyłem klaw. zewnetrzną na USB i jest git), a mam dokładnie to samo co w lapku HP z tym że za połowę jego ceny.

HP są dobre, mają ładny design, ale jak nie kupisz dodatkowej gwarancji za parę stówek, to licz się z koniecznością zakupu DVD-RW za 1000zł w momencie kiedy takowy ci sie zepsuje po gwarancji. Niestety na czymś takim się przejechałem, dlatego dołożyłem trochę kupiłem Acera a mojego HP sprzedałem jako szrot.

Toshiba jest dobra, ale płacisz za markę

Asusy są standardowo dobrze wyposażone

FS słabe lapki za duże pieniądze - pozytyw to dobra matryca i jej umocowanie.

Co do reszty to nie miałem kontaktu

XP pobędzie jeszcze długo na rynku. Pewnie szybkiej zmienisz lapka niż system operacyjny. Ale nie oszukujmy się.

XP przechodzi do historii, Vista jest do bani. Kiedyś każdy system trafi w dziurę zapomnienia.

Ja osobiście brałbym XP, a vistę to tylko 64 bit.

cześć Kasztan24, całkowicie nie masz racji Acer to low end :slight_smile: zwłaszcza te tanie modele.

:o a pomyśleć że nówka w sklepie kosztuje 200zł :slight_smile:

co do laptopa to ja polecam DELL-a i Lenovo - bardzo trwałe, porządne laptopy.