Chce kupić pamięć ram Pomocy!

Witam.

Chciałbym kupić pamięć RAM do mojego komputera, ponieważ obecna jest bardzo mała i stara.

Interesuje mnie głównie pamięć od 1GB do 2GB.

Mój komputer:

Procesor-AMD Athlon 64, 2200 MHz (11 x 200)

RAM(chce wymienić) - 448 MB

Płyta główna - Gigabyte Technology Co., Ltd.

Jak coś pominąłem to piszcie to dodam.

Nie podałeś dokładnie jaką masz płytę, ale po procesorze domyślam się że szukasz pamięci DDR2. Najlepiej jak kupisz np. 2 sztuki po 1 GB wtedy będą pracowały w dualu. np. http://allegro.pl/pamiec-ram-ddr2-2gb-2 … 56004.html

Tylko takie informacje o płycie głównej udało mi się jeszcze odszukać:

Typ magistrali AMD Hammer

Rzeczywista częstotliwość taktowania 200 MHz

Efektywna częstotliwość taktowania 200 MHz

Częstotliwość taktowania HyperTransport 1000 MHz

Jeszcze jedno pytanie.

Czy trudno jest samemu wymienić taką pamięć, czy trzeba jakiegoś informatyka szukać?

Wymiana pamięci jest dość prosta. Należy pamiętać, że sprzęt musi być wyłączony i odłączony od prądu, nie należy mieć na sobie “elektryzujących sweterków”, jak ktoś się boi to można nawet założyć rękawiczki lateksowe z apteki (mniej niż 1zł za parę), można też się rozładować z ładunku elektrostatycznego dotykając np. kaloryfer. Po rozkręceniu obudowy szukamy slotów na ramy, na brzegach mają one takie plastikowe mocowania do pamięci (można na wolnym slocie zobaczyć jak działają). Naciskając na te mocowania stara pamięć zostanie przez nie wypchnięta. Wkładając nowe pamięci tym razem dociskamy je tymi mocowaniami, pamięci mają być włożone parami naprzemiennie, tzn. jeżeli są 4 sloty to wkładamy do slotu 1 i 3. Starej pamięci raczej nie wykorzystamy, ponieważ uniemożliwi ona działanie w dual-channel.

Sprzedam pamięci 2GB (2x1GB) ddr2 800MHz patriot w dobrym stanie za 80zl z przesylka Moj nr tel 507319909

Miloszsc ,

Sprzedam pamięci 2GB (2x1GB) ddr2 800MHz patriot w dobrym stanie za 80zl z przesylka Moj nr tel 507319909

Sprzedam pamięci RAM G.SKILL HZ 800MHz z edycji limitowanej 2*1GB za 90zł. Bez problemów robią 1100MHz.

Już Kupiłem. TEMAT DO ZAMKNIĘCIA.