Chcę kupić rower dobry do jazdy. Proszę o kilka porad i pomoc

Generalnie dla początkującego to i tu źle i tam niedobrze. Serwisy rowerowe niestety obfitują w paranoików, którzy uważają, że bez 10 000 zł nie warto wybierać się po rower. Oczywiście jeśli trafi na rozsądnych doradców, zyska więcej niż tutaj. Podstawa to trzeźwe i analityczne myślenie oraz niepoddawanie się zbędnym emocjom.

ale co mu szkodzi przeglądnąć zestawienia proponowanych modeli w cenie do 2,5K PLN? Z tego co się zorientowałem dla niego przede wszystkim i tak się wygląd liczy… są zdjęcia… tak zawęzi wybór do kilku modeli i niech te porównuje pod względem wyposażenia, który solidniejszy, który lepiej spełni jego oczekiwania itd…

Zgadza się. Wspomniałem tylko o “zagrożeniach” czytających w takich miejscach. Podobnie jest na wielu innych specjalistycznych forach. Gdybym oddanie słuchał np. tego, co doradzali mi na forum audio, musiałbym kupić kilkukrotnie droższy sprzęt tylko dlatego, że melomanowi czegoś tam “nie wypada”, nie wspominając o audiofilskich paranojach.

WODZU dokładnie. Żebyś wiedział, że masz rację. Ja prócz tutaj często porad rowerowych szukam na forumrowerowe.org i tam dużo ludzi mają rowery za takie kwoty jak piszesz albo i nawet droższe. Nie dawno ktoś był chętny na zakup roweru za 30 000 złotych.
Takie rowery to nie na moją kieszeń - nie stać mnie na takie coś.
Natomiast zejdźmy nie co na ziemię i jeśli miałbym wybrać teraz z tych 3 zaproponowanych rowerów:

  1. Specialized Rockhopper Sport 29
  2. Orbea MX50
  3. Romet
    To który byście wybrali ? WODZU czy możesz mi pomóc wybrać, żeby było mi łatwiej i konkretniej ? I jaki czy M czy L ?

Ile mam razy pisać, że przy Twoim wzroście rama rozmiaru M! Sam jestem o dwa cm wyższy i L był za duża.

Niestety rozmiarówka typu S, L, M nie jest ustandaryzowana, więc wypowiedzieć się mogę jedynie na temat tego Rometa. Przy moim wzroście, niemal identycznym do twojego, dobrze pasuje rama M. Tu jednak znaczenie ma nie tylko wzrost, ale i odległość od podłoża do krocza. Dla kogoś z podobnym wzrostem, ale relatywnie krótkimi względem tułowia nogami lepsza byłaby S. Dlatego właśnie przymiarka jest tak istotna. Poszukaj na Youtube zagadnień pod tytułem “bike fitting”.

Właśnie wydzwoniłem po sklepach internetowych i kilka stacjonarnych, z których dowiedziałem się, że nie sprzedają już rowerów romet mustang 1. Zostały one wycofane ze sprzedaży i niema ich nawet na magazynie rometa. Nie ma żadnych mustangów. Oczekują na kolekcję 2018 aż wyprodukują i trafią te rowery na do sklepu. I teraz jestem w kropce bo nie wiem co robić. I zaliczyłem doła, bo od godziny 10 wydzwaniam za tym rowerem i nigdzie go niema. Nawet jak na stronie piszę, że jest dostępny to przez telefon mówią mi, że jest nie dostępny nigdzie. Może ktoś coś mi rozsądnego i dobrego poradzić w tej sprawie ?