Chcę napisać sterownik

Chcę napisać sterownik, który będzie pozycjonowany w systemie Windows XP jako sterownik do karty sieciowej. Wstępnie znalazłem paręnaście stron o pisaniu sterowników, ale jest malutki problem, bo ma być na WinXP.
Jeszcze jedno: czy koniecznie trzeba pobierać Visual Studio, czy też można pobrać wersję Express? Instalowałem Visual Studio, ale go wyrzuciłem, bo doszło do zapełnienia dysku twardego.

Pierwszy raz w życiu słyszę by używać języka programowania wysokiego poziomu do tworzenia sterownika …
No - ale nic to. Najpierw musisz zdobyć większy dysk, jeśli Visual Studio ci się nie mieści, to tym bardziej nie zmieścisz tam Windows DDK.

A tam cicho być… to będzie JEGO sterownik :wink:

Kto tu mówił o jakimkolwiek języku programowania? Ostatnio czyściłem sprzęt i parę giga plus, więc wejdzie na pewno.

Powiem na razie tylko, że sterownik prawdopodobnie będzie napisany w języku C.
A dokładnie:
Mam WinXP. Nie mam sterowników do obsługi telefonów z Androidem. Samsung nie wspiera WinXP. Chcę napisać sterownik na podstawie ADB i Androidowych sterowników dla późniejszych wersji Win i frameworków. Komputer nie podłączony do Internetu kablem Ethernet, a potrzebuję internetu, aby zagrać w gierki on-line. Używam telefonu jako przekaźnik pomiędzy LAN’em a kompem. Tylko niestety wtedy, gdy używam Lubuntu.
Ktoś mógłby mi pomóc, szukając kodu źródłowego dla sterowników od Androida 4.4.4 począwszy?

Dlatego spróbuję napisać sterownik obsługujący połączonie USB oraz sterownik wirtualnej karty sieciowej komunikujący się z tym pierwszym

polecam dołożenie ramu i instalacje win 7 lub 10 na prawdę nie warto siedzieć na tak starym systemie
rozumiem przyzwyczajenie i sentyment też tęsknie za xp ale ile można?

Tyle, ile mam RAM’u, nie powinien działać WinXP. :slight_smile: Jak napiszę, jaki mam sprzęt, to powiesz " :skull_crossbones: Komp".