Chcę napisać sterownik

(wojtek20124) #1

Chcę napisać sterownik, który będzie pozycjonowany w systemie Windows XP jako sterownik do karty sieciowej. Wstępnie znalazłem paręnaście stron o pisaniu sterowników, ale jest malutki problem, bo ma być na WinXP.
Jeszcze jedno: czy koniecznie trzeba pobierać Visual Studio, czy też można pobrać wersję Express? Instalowałem Visual Studio, ale go wyrzuciłem, bo doszło do zapełnienia dysku twardego.

(Veers) #2

Pierwszy raz w życiu słyszę by używać języka programowania wysokiego poziomu do tworzenia sterownika …
No - ale nic to. Najpierw musisz zdobyć większy dysk, jeśli Visual Studio ci się nie mieści, to tym bardziej nie zmieścisz tam Windows DDK.

(Cedar) #3

A tam cicho być… to będzie JEGO sterownik :wink:

(wojtek20124) #4

Kto tu mówił o jakimkolwiek języku programowania? Ostatnio czyściłem sprzęt i parę giga plus, więc wejdzie na pewno.

(wojtek20124) #5

Powiem na razie tylko, że sterownik prawdopodobnie będzie napisany w języku C.
A dokładnie:
Mam WinXP. Nie mam sterowników do obsługi telefonów z Androidem. Samsung nie wspiera WinXP. Chcę napisać sterownik na podstawie ADB i Androidowych sterowników dla późniejszych wersji Win i frameworków. Komputer nie podłączony do Internetu kablem Ethernet, a potrzebuję internetu, aby zagrać w gierki on-line. Używam telefonu jako przekaźnik pomiędzy LAN’em a kompem. Tylko niestety wtedy, gdy używam Lubuntu.
Ktoś mógłby mi pomóc, szukając kodu źródłowego dla sterowników od Androida 4.4.4 począwszy?

(wojtek20124) #6

Dlatego spróbuję napisać sterownik obsługujący połączonie USB oraz sterownik wirtualnej karty sieciowej komunikujący się z tym pierwszym

(tobexor) #7

polecam dołożenie ramu i instalacje win 7 lub 10 na prawdę nie warto siedzieć na tak starym systemie
rozumiem przyzwyczajenie i sentyment też tęsknie za xp ale ile można?

(wojtek20124) #8

Tyle, ile mam RAM’u, nie powinien działać WinXP. :slight_smile: Jak napiszę, jaki mam sprzęt, to powiesz " :skull_crossbones: Komp".