Chce napisać system


(niemampomysłu) #1

chciałbym napisać system ale ne wiem jak . jakiś kurs może by mi ktoś polecił albo nazwe książki. wiem że ulepsza sie dos-a ale skąd wziąś kod źródłowy. :frowning:


(flaszer) #2

System operacyjny? Do tego droga długa i kręta. Na początek zacznij się uczyć porządnie programować.


(mktos) #3

Ogólnie: ciężka sprawa.

http://4programmers.net/OS_Programming/ … 9B%C4%87_1

http://4programmers.net/OS_Programming/ … _chroniony

http://4programmers.net/OS_Programming/ … zeczywisty

Poszukaj też w internecie pod hasłem “os development” lub “osdev”.


(niemampomysłu) #4

każdy tak muwi umiem programować w c++ , winapi (ale winapi sie nie przyda)


#5

niemampomysłu , to popracuj jeszcze nad językiem polskim, później zbierz grupę ludzi którzy też umieją programować (a nie tylko powtarzać ćwiczenia z podręczników programowania), daj waszej ekipie kilka lat i może coś z tego wyjdzie.


(Razi) #6

Jeżeli zadajesz takie pytanie, to na 99% nie masz jeszcze na tyle umiejętności, żeby poradzić sobie z prostą konsolą.

Co rozumiesz poprzez “umiem programować w c++”? Klasy opanowane do perfekcji? Szablony stosować umiesz? Kontenery wszystkie pamiętasz? Umiesz posługiwać się zarówno wskaźnikami jak i referencjami?

Zrób coś prostszego.


(Pablo79) #7

Po pierwsze programowanie trzeba mieć opanowane do końca w jednym paluszku.

Po drugie, w pojedynkę to raczej będzię trudne do zrobienia. Zobacz jaki zespół programistów - wręcz grupy programistów pracują w MS nad systemem Windows, tak samo jak nad systemem Linux, bądź Mac OSX.


(Ryan) #8

Tak? To jedziemy. Jaką domyślną widoczność mają metody w klasach? Czym się różni klasa od obiektu? Po co wirtualny destruktor? Czy C++ wspiera delegaty? Jeśli nie, to dlaczego? Jeśli tak, to jak? Jaka jest różnica między #pragma once a strażniczą trójką #ifndef FOO / #define FOO / #endif FOO? Co to znaczy, że zmienna jest volatile? Ile lat programujesz w C++, że twierdzisz, że “umiesz programować w C++”? Serio pytam.