Chcę pisać bloga o osobach prywatnych/firmach co mogę a czeg


(system) #1

Witam,

Tak jak w tytule. Chciałbym w taki blogu opisać sytuacje które mnie bardzo wkurzyły, zbulwersowały itd. Chodzi m.in. o mobbing w pewnej firmie, zachowanie kilku osób które okradają biednych ludzi itd.

Myślę też że w pewień sposób taki blog będzie przestrzegać innych ludzi do przykrych zdarzeń....

Jak wiadomo takie osoby mają plecy, prawników i Bóg wie co.. Czy można napisać o kimś w taki sposób żeby nikt się do mnie nie doczepił?

Czy np. przekręcenie miejscowości, nazwisk itd. jest pewne?

pozdrawiam


(adpawl) #2

Jeżeli masz jakieś problemy, to są od tego odpowiednie instytucje gdzie możesz tego typu sprawy zgłosić.

Takie publiczne wylewanie swoich zali i frustracji może zostać odebrane (i to całkiem słusznie) jako pomówienie, znieważenie etc. - więc narażasz się na poważne problemy gdy ktoś poczuje się dotknięty i będzie chciał powalczyć o swoje dobre imię.

Ze zmianą miejscowości, czy nazwisk jest ten problem, że przypadkowo możesz kogoś “trafić” i niesłusznie go obsmarować.


(system) #3

instytucje? jakie? … ja od grudnia walczę o wypłatę w sądzie (sprawa czysta jak łza- sąd przyznał mi rację). Po za tym przypuszczam że wygenerowane odwiedziny spowodowałyby potencjalny zarobek.


(adpawl) #4

Krajowe stowarzyszenie antymobbingowe, pip, sąd…

Oczywiście jeżeli chcesz koniecznie upubliczniać pewne sprawy, to możesz to zrobić …jednak z poszanowaniem prawa.

Pamiętaj, że choć może i racja jest po twojej stronie, może i jesteś stroną poszkodowana i może i sąd przyznał ci racje, ale to nie znaczy, że teraz wolno ci więcej a prawo przestaje już chronić drugą stronę.

Ot, uważaj, by przypadkiem samemu nie złamać prawa, bo tutaj masz wyrok korzystny a przez swoje kombinacje możesz sam zostać pozwany i sprawę przegrasz.

Poczytaj trochę przepisy i pamiętaj, że działają w obie strony.

Jeżeli już toczysz batalię sądową, to pociągnij sprawę do końca i tyle.

Co zarobku na takim blogu, to nie liczył bym specjalnie na to.


(bolivar) #5

Niestety sprawa jest dość śliska. Jeżeli chcesz na tym zarabiać to niestety można Cię namierzyć - w końcu gdzieś muszą iść te przelewy. Możesz też pisać nie wprost o firmie i osobach. Np. “na pewnym popularnym polskim portalu o programach”, “artykuł napisany przez Profesora”, “komentarz edytowany przez Maszkarona”, itp.

Zwróć też uwagę czy warto - czy chcesz dalej pracować w danej branży i czy bardzo jest hermetyczna. Warto pomyśleć o przyszłości…


(R@z0r) #6

To co możesz jest wprost proporcjonalne do iloczynu wolnego czasu i pieniędzy które poświęcisz na sądy… Za coś takiego łatwo być pozwanym.


(Kupikur) #7

Tak jak poprzednicy pisali trzeba być ostrożnym w tego typu postępowaniu. Jeśli masz wyrok sądu, to myślę, że można się nim zawsze podeprzeć. Aczkolwiek ostrożności w takich kwestiach nigdy za wiele.