Chce podłączyć internet radiowy pod access pointa

Siemanko mam problem .

Chciałbym mieć internet w domu i nie wiem jak to zrobić. Z anteny mam taki kabelek:

 

post-274157-0-73348500-1424085261_thumb.

 

i chciałbym mieć wifi w domu ale nie wiem jak to zrobić :confused:

Kupiłem access pointa Tp-link tl-wa701nd i nie umiem go skonfigurować .

Prosze pomóżcie

 

boczus729, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

Do tego tp linka bezpośrednio internetu z anteny nie podłączysz. Innego urządzenia do odbioru internetu nie używasz, antene od razu do komputera podłączasz?

Antene mam na dachu i z niej idzie taki kabelek jak na zdjęciu w temacie i wkręcam go do komputera

Obecnie takich radiówek prawie się nie spotyka. Jak zauważyłeś wtyczka jest całkiem inna niż porty w twoim TP linku. Potrzebny będzie AP z DHCP client i trybem WISP (ze złączem najpewniej RP-SMA do podłączenia twojej anteny).

Wykręcasz antenkę z AP i w to miejsce wkręcasz kabel od anteny. Konfigurujesz AP jako klient lub WDS. Jako klient możesz tylko odbierać internet i dalej podłączać po kablu sieciowym (skrętce) i do własnego WiFi potrzebujesz routera z AP. Jako WDS możesz odbierać i przekazywać dalej sygnał. Tyle, że z WDS mogą być problemy z kompatybilnością, działaniem i wydajnością. Lepiej zainwestować w dodatkowy router. Możesz ewentualnie spróbować ustawić jako repeater.