Chce sformatowac dysk c i d - jak to zrobić?

Na dysku c mam 2 nieużywane windowsy. Na dysku d mam tego którego używam. Chciałbym sformatować obydwa dyski i zainstalowac system od poczatku. Proszę was o w miare dokładną instrukcję jak to zrobić

nie za bardzo rozumiem o co chodzi

System XP :?: Odpalasz komputer, wkładasz płytkę do napędu i wybierasz aby system botował się z płyty (uruchamiał się z płyty - możesz ustawić to w biosie bądź wciskając F8 ), a później to już postępujesz zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się na niebieskim ekranie. Wybierasz świeżą instalację systemu, usuwasz swoje dwie partycje i tworzysz nowe, następnie wybierasz format NTFS lub FAT32 i cała filozofia :slight_smile:

tylko,że później to od razu jest ekran sprawdzania dysku c potem d a później instalacja systemu XP. I nie ma ta ani słowa o formatowaniu. A i jeszcze jedno to bootowanie to jest first boot device - CDROM??

tak :slight_smile:

Witam

Klik

Lub

Klik

OK. Od początku:

  1. Mam już włożoną płytke z XP

2.W biosie mam ustaiowne First Boot Device - CDROM

  1. Najpierw jest test pamięci, później komunikat, że naciśnięcie klawisza spowoduje rozruch.

  2. Naciskam dowolny klawisz, pojawia sie u góry napis instalator windows coś ta coś tam

  3. Później jest niebieski i ekran i ładowanie jakichś sterowników i sprawdzanie dysków do instalacji systemu.

6, Zaczyna sie instalacja systemu i nie ma ani słowa o FORMMACIE!!

Coś taki niecierpliwy ?

Czekaj spokojnie i postępuj zgodnie z tym co komputer Ci każe wciskać.

Formatowanie dysku ukaże Ci się jak zlikwidujesz obie partycje i utworzysz nową którą właśnie sformatujesz.

UWAGA:

Takie coś pokaże Ci się jeszcze raz, ale nie wciskaj już klawisza drugi raz.