Chcę utworzyć Forum


(happypiotr) #1

Witam Wszystkich.

Chcę utworzyć forum, mam pomysł, wykupiona domenę, hosting. Tyle że żadnego doświadczenia w tego typu projekcie. Może ktoś dać jakieś porady?


(c7s) #2

Najlepiej PhpBB zainstalować, darmowe i proste.

MyBB również bardzo dobre forum, ale warto znać się trochę na CSS i HTML, żeby pod siebie je dostosować ładnie.

Tu masz wszystko krok, po kroku opisane.

http://lmgtfy.com/?q=phpbb+instalacja


(happypiotr) #3

Dzięki za odpowiedź.

Najgorsze jest to, że nie mam znajomych, którzy mają zainteresowania, umiejętności czy chęci, odpowiadające podołaniu takiemu projektowi. Samemu ciężko bo popełnia się błędy.

Trochę znam CSS i HTML, nie ma problemu. Gorzej z PPhpBB. A takie “darmowe i proste” jest odpowiednie? Np, gdy forum osiągnie popularność i będzie troche wątków i postów, to można “wymienić” na jakieś profesjonalne? Płynnie?


(kamil_w) #4

Bo ja wiem… Moim zdaniem PHPBB jest dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji jak na dobrychprogramach, gdzie forum jest dodatkiem do strony głównej. Jak samo forum uważam, że lepiej sprawdzi się Joomla + Kunena, albo VBulletin.


(Olster) #5

Hej :slight_smile: Pamiętaj o tym, że możesz udostępnić płatny dostęp do niektórych treści, fajna opcja, możesz poczytać o tym tu: https://www.justpay.pl/smscodes/

Wiem, że oni są dostępni w 5 krajach, na pewno w Niemczech.


(FulerPL) #6

Jeśli jesteś początkujący to nie mógłbym nie polecić popularnej modyfikacji phpBB modified by Przemo która cieszy się wielką popularnością - a co z tym idzie, dużą ilością styli, modyfikacji itd…

http://www.przemo.org/phpBB2/


(SMDOBPRO) #7

Potrenuj troszke w domu ,możesz oryginalne PhpBB albo przemusia,postaw sobie jakiś serwer np WebServ jest po instalce i po niewielkiej konfiguracji gotowy do pracy i można się bawić,jak namieszsz to zawsze można usunąć i zacząć od poczatku.


(happypiotr) #8

A słuchaj. A jak postawie forum przemusia, to później moge go “wymienić” na jakieś inne? Płynnie, bez kolizji z loginami, postami, itd? a w ogle te od przemusia jest w pełni odpowiadające co do ogólnopolskiego forum?


(SMDOBPRO) #9

Chyba tak choć ja takiej operacji nie robiłem ale

tutaj opis http://wiki.phpbb3.pl/wiki/Konwersja_do_phpBB3

A w ogóle idź na stronę cba tam znajdziesz wiecej wiadomości na ten temat.

Co do Przema to tam też trochę psów na nim powieszono :slight_smile: że obciąża mocno serwer etc…Przemo ma od razu zaimplementowanych sporo dodatków np. Portal,galerię itd.

Ale jesli nie potrzebujesz żadnych dodatków to zaczynaj od razu z phpBB3,rózne dodatki oczywiscie bedziesz mógł dodać do forum ,ale będziesz musiał to sam instalować.

Na CBA możesz też założyć sobie forum i też “potrenować”.


(kamil_w) #10

Loginy, hasła, posty itp przechowywane są w bazie danych, a nie w strukturze forum dlatego da na 100% się przenieść forum. Jednak chcą korzystać z tej bazy danych z innym skryptem trzeba mieć świadomość, że może okazać się konieczne edytowanie skryptu forum/bazy danych.