Chcę wejść na dysk, a tu "Otwieranie za pomocą"

(Ysdbfrwe) #1

Czołem!

Miałem swego czasu wirusy, program je usunął, ale od tamtego czasu, gdy wejść na niektóre dyski pojawia mi się okno wyboru aplikacji, którą chcę otworzyć ten dysk/plik....:

788113b4.png

Pewnie jest jakiś prosty sposób, żeby wrócić do stanu wcześniejszego i otwierać dyski normalnym kliknięciem, tylko jaki? :smiley:

PS. wchodzę na dysk poprzez eksplorator, tzn. właściwości eksploruj.

Dzięki!

(deFco247) #2

To jest skutek działania infekcji z pendrive. W jaki sposób pozbywałeś się infekcji?

1. Podłącz wszystkie pendrive jakie posiadasz.

2. Pokaż logi z narzędzi OTL + USBFix.

Z OTL pokazujesz dwa wynikowe logi OTL.txt + Extras.txt , natomiast w USBFix uruchamiasz skan z opcji Listing.

(system) #3

Wklej do notatnika:

REGEDIT4

[-HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\explorer\mountpoints2{1fc5177c-3bdd-11dc-9fd4-806d6172696f}]

[-HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\explorer\mountpoints2{1fc5177d-3bdd-11dc-9fd4-806d6172696f}]

[-HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\explorer\mountpoints2{1fc5177f-3bdd-11dc-9fd4-806d6172696f}]

Zapisz jako fix.reg i uruchom.

Albo: Usuń z pendrive ukryty plik "Autorun"

(deFco247) #4

Zakładam że skrypcik brany z innego tematu. No niestety, ale każdy przypadek infekcji się rozpatruje osobno i skrypty też się pisze osobno.