Chcę wymienić kartę graficzną

Potrzebuję wymienić kartę graficzną GeForce GTX560, uszkodzona, na nową GeForce GTX750Ti w swoim  komputerze. Czy muszę wołać fachowca, czy też sam to robić? Czy wystarczy odkręcić dwie śrubki mocujące ją do obudowy, odłączyć kable i wyciągnąć ją, czy jest jeszcze jakieś dodatkowe mocowanie, zaczep? Proszę o pomoc jak to zrobić. Dziękuję!

Kartę przełożysz bez problemu sam.

 

Na końcu gniazda PCI może być zabezpieczenie? końca karty grafiki,aby się nie wysuwała z gniazda -  instrukcja do płyty głównej i czytaj jak coś.

 

Nowa GTX750Ti nie wymaga dodatkowego zasilania.

 

Jak stara karta jeszcze coś pracuje, przed wymianą kart z poziomu Programy odinstaluj wszystko co Nvidia, czyszczenie systemu np; Ccleanerem i zamknij system i teraz wymiana karty,start + instalacja sterownika,restart i masz. 

Jak już napisano - w teorii poradzisz sobie bez problemu. Jak też wspomniał @JNJN zwróć uwagę na zaczep zabezpieczający. Podaj też może na wypadek model zasilacza w komputerze. Jak masz przycisk włącznika na zasilaczu (z tyłu), to wyłącz zasilacz.

Wymieniłem tą kartę i niby wszystko OK, obraz super, a jednak nie tak jak było poprzednio. Teraz komputer dłużej mi się uruchamia. Po uruchomieniu komputera, ten obraz płyty głównej GIGABYTE teraz wyświetla się długo, poprzednio to sekunda a teraz o wiele dłużej. Gdzie przyczyna? Dziękuję!

 

A teraz ile? 5 sekund - to nie ma znaczenia.

 

Widać bios płyty potrzebuje więcej czasu na dogadanie się z nową kartą grafiki?

 

Może trzeba wykonać reset biosu baterią, wyjmij baterię z płyty na 10 minut,wsadź,wejdź do biosu,

ustaw datę i godzinę (prawidłowy reset, zresetuje to ustawienie) i zapisz bios Save i test.

 

Może trzeba aktualizować bios płyty do najnowszego.

 

Ale to pierdoła i w niczym nie przeszkadza - ważny jest efekt końcowy, czyli, czy nowa karta pracuje jak należy.

 

Edit:

W razie ewentualnego resetu biosu, komputer ma być odłączony od sieci 230V.

Zgodnie z radą wyciągnąłem i włożyłem baterię. Przedtem komputer uruchamiał się z pewną zwłoką i wszystko było super a teraz w ogóle. Po włączeniu wyświetla się obraz płyty głównej GIGABYTE i następuje ciemność.

Baterię poprawnie wsadziłeś?

A do biosu wszedłeś? z reguły trzymasz klawisz del przy starcie.

Tam nie ma co zepsuć?

Masz kartę grafiki zintegrowaną w płycie?

 

Edit:

Jak coś napisz dokładnie typ płyty głównej - odczyt bezpośrednio z niej.