Chcę zainstalować GData czy nie spowolni pracy pc

witam,

chcę zainstalować program antywitusowy “Gdata Internet Securyty 2009-2010” czy nie spowolni pracy komputera :?:

procesor 1500MGHz - 1.50MGHz

RAM 960 MB

Windows XP Home Edition SP3

Wersja 2000

pamięć wirtualna od 500 MB do 1024 MB

Jeżeli chodzi o G Data IS 2010 to nie powinien, co prawda procesor nie jest super mocny, ale masz prawie 1 GB ram, a to jest najbardziej ważne. Spowolnienie komputera możesz odczuć przy dużym ruchu internetowym na wolnym łączu, dużo otwieranych stron i tym podobnych, gdyż firewall i skaner internetu dosyć dają się we znaki i pożerają zasoby ram i procesora.

każdy atywirus wpływa na szybkość pracy komputera, ale akurat GData do ciężkich balastów nie należy

a polecili byście jakiegoś lepszego ??

To byłaby bardzo subiektywna opinia. Często jest tak, że produkt zachwalany przez użytkownika A, jest całkowicie krytykowany przez użytkownika B.

Są dostępne wersje 30-dniowe, instaluj po kolei i wybierz ten, który Ci będzie odpowiadał najbardziej.

UWAGA! Przed istalacją nowego antywirusa ZAWSZE odinstaluj poprzednika.

Ja ze swojej strony mogę polecić G-Datę IS 2010, sam jej używam na kompie 1,5GHz, 512 RAM i 2048 wirtualnej. Nie odczuwam mulenia tak, jak to było podczas ręcznej aktualizacji przy KIS 2010 z Rzeczpospolitej :wink: