Chcę zakupić komputer

Witam kolega chce zakupić komputer.

Więc ma do wydania gdzieś 2300 zł poradzcie coś konkretnego i sprawdzonego.:slight_smile:

sama “skrzynia”? czy ma to być też monitor, głośniki, klawiatura…

komputer głównie to gier? sprecyzuj wymagania kolegi :slight_smile:

Bez monitora bez głośników sama “skrzynia” :slight_smile: Hmmm pogra tez czasem ale raczej bardziej do normalnego uzytkowania.

Jak potrzebuje komputer głuwnie do pracu lub internetu a nie do gier to bym mu poradził żeby se kupił jakomś skrzynie w media markt tam jest fachowa obsługa i by mu też doradziła

LOL Janek chyba sobie zartujesz :slight_smile: Ja sie radze was bo nie orientuje sie teraz w tym nowym sprzecie kiedys w tym siedzialem to bym mu doradzil ale teraz niestety nie orientuje sie co jest dobre a co nie

janek1.1 prosze cię nie używaj słów “fachowa obsługa” i “media markt” w jednym zdaniu bo aż oplułem monitor spożywanym właśnie płynem.

I co tam kupi? Skrzynke bez możliwości rozbudowy, na tandetnych podzespołach i do tego zdecydowanie za drogo. W kompach z MM jest na dzień dobry przeważnie mobo i zasilacz do wymiany. O ile tylko to.

Ja juz kiedyś instalowałem oprogramowanie na takim komputerze z “marketu”. Dobieranie sterowników to była rosyjska ruletka.

Jeśli kolega nie ma zbyt wygórowanych wymagań to:

Procesor AMD Athlon 64 3200+ myślę że nie ma sensu inwestować już w procesor 32bitowy

Płyta główna Asus A8R-MVP ATI Xpress 200

Pamięć RAM GeIL 512MB PC-400 CL2.5

Dysk Seagate 250 GB Barracuda 7200.9 (8MB, Serial ATA II)

Do tego obudowa za 200-300zł co daje w sumie 1481-1581zł. A za resztę karta graficzna najlepsza na jaką kolegę stać.

:x :shock:

A64 3000+ AM2 (albo sempron 3000+ AM2)

MSI K9N Platinum

2x512 PDP Patriot albo inne DDR2 na 667MHz

7300GT

Fortron z Allegro 400W

prezes firmy

wsadź se s.939 w nos :!:

Kolega McDracullo prawde mówi :stuck_out_tongue: ale chyba starczy tylko na semprona, no i dysk samsung’a na ile mu starczy, 200 GB 250 GB zależne od pozostałych cen :wink:

aha i napęd to nagrywara dvd od… :x benQ’a może być :stuck_out_tongue: