Chcę zmienić praktyki. Co zrobić?


(marianekxd) #1

ma problem chodze do szkoły zawodowej i na praktykach pracownicy np mnie przezywaja dręczą i chce zmienic praktyki co zrobic >?


(Matyas) #2

Nie wiem jak wygląda proces zmiany miejsca w którym są praktyki. W każdym razie na początek powiadomiłbym o sprawie dyrekcje szkoły i przełożonego. Jeśli nie jesteś pełnoletni to warto poprosić o pomoc rodziców.

Poza tym lepiej jakbyś pogrzebał po forach o innej tematyce - bardziej zbliżonej do Twojego problemu.


(marcin20000) #3

Komórka w kieszeń + nagrywanie, rozmowa ze szkołą + oficjalne pismo z wypalonym CD. To wersja na noże. Wersja light: pogadaj z dyrektorem zakładu o zmianie zespołu ze względu na trudności z dopasowaniem się do specyficznych zachowań starszych współpracowników etc. Jedna uwaga: warto najpierw pogadać z dyrektorem, ale NIE informować o nagraniu (jeżeli takie będziesz posiadał), nie powinieneś też zaczynać “bo mi dokuczają wszyscy”, raz wyjdziesz na niepoważnego, dwa na miejscu dyrektora wywaliłbyś pracownika czy praktykanta?


(mordesku) #4

Ja bym zaczął od ostrzeżenia przezywających, że sprawę zgłosisz dalej jesli nie przestaną. Co by potem nie gadali że im nic nie mówiłeś a oni tylko żartowali. Później eskalacja do przełożonego jak nie przestaną.