Chce znowu wrocic do XP

mam tylko zainstalowana Viste po wrzuceniu plytki xp oryginalnej chce zainstalowac nowy system jednak nawet gdy zrobie formata nie pozwala mi zainstalowac nowego systemu … przy kopiowaniu plikow komp sie po prostu wylacza… co mam zrobic? dodam jeszcze, ze nie zalezy mi na danych na dysku … chce po prostu powrocic do normalnosci i zainstalowac xp

Witam. Rozwiązanie jest proste! Zbotuj instalator Xp i w momencie gdzie masz wybór dysku do instalacji, musisz usunąć partycje gdzie byla Vista a nastepnie “założyć” ją na nowo, zformatować i po sprawie. Pozdrawiam.

probowalem zeby nie sklamac klikadziesiat razy i nic czasami sie wylacza od razy czasami po chwili nic nie daje usuniecie tej partycji! !!

Wrzucasz instalatora Visty

robisz pod nim format

po zakonczeniu formatowania dajesz na “anuluj” gdy chce przejść do kolejnego kroku

wrzucasz instalkę Xp

i potem standard

tak tez probowalem… dzieje sie to samo kopmputer przy ladowaniu plikow xp wylacza sie… oczywiscie gdy instaluje viste ponownie nie ma takich problemow wszystko gra.

Może spróbuj zainstalować na innej partycji wtedy z niej sformatujesz ten z vista ;]

tak tez probowalem… robilem wszystko co tylko mi do glowy przyszlo… pozbylem sie wszystkich danych zeby tylko ja odinsatlowac, niestety nic nie pomaga ;(

A robisz to z windowsa czy z biosu??

z windowna vista nie pozwala na instalke dlatego ze xp jest starszym systemem wiec robie go z boota

może płytka z instalką jest walnięta?

Witam. Jeżeli nie masz jakichś danych na dysku, to możesz spróbować darmowego programu do CopyWipe do wymazywania danych z dysku twardego. Program ten wymaże HDD tak, że nie będzie na nim żadnej partycji, po prostu czyściutki twardziel pozostanie bez jakiegokolwiek systemu plików. Tu masz linka do tego programu: http://www.terabyteunlimited.com/copywipe.php

Wystarczy ściągnąć wersję pod DOS, nagrać na płytę CD (jak dobrze pamiętam to jako bootowalną) i gotowe, potem tylko boot z płyty, wymazać twardy dysk i nowa instalacja XP powinna pójść bez problemu.

tu nie ma problemu, probowalem nie jedna plytka xp

nie znam tego programu, ale możesz spróbować skoro 79ronin go poleca

albo spróbuj sformatować dysk za pomocą narzędzia GParted dostępnego na vortalu

mozesz wyjasnic mi to zdanie "(jak dobrze pamiętam to jako bootowalną) normalnie wzpalic te pliki czy jakos to sie robi inaczej_

Chodzi o to, że jeżeli używasz Nero do nagrywania to po rozpakowaniu plików znajdujących się w pliku zip, musisz nagrać te pliki na płytę cd wybierając opcję ‘utwórz startowy CD’ w Nero Start Smart.

zastosowalem sie do twojej rady… znowu to samo, zaden ze starszych systemow nie chce sie zrobic po prostu komputer sie wylacza a vista oczywiscie sie zrobila bez najmniejszego problemu :frowning: ma ktos jeszcze jakis inny sposb?

Mam jeszcze pytanie jaki masz twardy dysk? Jak to jest SATA to najprawdopodobniej podczas ładowania instalatora XP, będziesz musiał mu wgrać własne sterowniki do tego dysku, aby to zrobić to podczas ładowania plików instalacyjnych XP wciskasz bodajże F6 i wtedy ładujesz własne pliki z dyskietki. Jeżeli masz dysk inny niż ATA czyli tak jak napisałem np. SATA

ATA

No to nie wiem jak pomóc, może jeszcze sprawdź w biosie czy przypadkiem nie masz przestawionych ustawień twardego dysku, skoro jak piszesz jest to ATA, to powinien być rozpoznawany jako Dysk IDE.

sciagnij sobie acrosis os selector wypal plyte i wtedy odpalasz z plyty lub dyskietki startowej acrosisa to programik polski i latwy w obsludze on napewno zadziala bo tez tak mialem a teraz smigam na xp