Chcę zrobić dystrybucję Linuxa ale nic nie wiem

Chcę zrobić dla SIEBIE dystrybucję Linuxa opartą na OpenSUSE.

  • Chcę zmienić domyślną tapetę na inną.

  • Wstawić nowe ikony i żeby były one domyślne.

  • Chcę usunąć nie które programy i dodać inne i gdzie wkładać zależności?

  • Chcę zmodyfikować GNOME tak abym miał własne ustawienia tego środowiska np. wyświetłał się sam zegar bez daty.

  • Zmienić obrazek bootowania i logowania na inny.

I jak to zrobić? Czy są jakieś poradnik w necie na ten temat? Konfiguratory graficzne odpadają bo one raczej takich zaawansowanych rzeczy nie robią.

Zrobienie tego od podstaw bez odpowiedniej wiedzy jest to ciężkie,ale jest taka dystrybucja jak Nimblex,budujesz sobie obraz pliki bazowe+wybrane podstawowe programy+tapeta,a potem go ściągasz.Jest jeszcze UCK - Ubuntu Customization Kit - budowa distra bazującego na Ubuntu

Link:

http://susestudio.com/

Nazywa się to “SUSE Studio”. Służy do budowy własnej dystrybucji systemów “typu” SUSE…

Pisałem już, że nie nie chcę się bawić w graficzne konfiguratory bo nie pozwalają na całkowitą modyfikację systemu np. pliku pomocy tym nie zmodyfikuję. I nie chcę tworzyć dystrybucji zdalnie i potem jej ściągać tylko chcę robić to już na ściągniętym obrazie.

Ale jak ty chcesz to inaczej zrobić ?,do każdego programu trzeba sprawdzać zależności,kreatory dają podstawowe składniki,bez których Linux ci się nie uruchomi

Chodzi mu o takiego nLite na linuksa.