Chcę zrobić dystrybucję Linuxa ale nic nie wiem

(słabeusz) #1

Chcę zrobić dla SIEBIE dystrybucję Linuxa opartą na OpenSUSE.

• Chcę zmienić domyślną tapetę na inną.

• Wstawić nowe ikony i żeby były one domyślne.

• Chcę usunąć nie które programy i dodać inne i gdzie wkładać zależności?

• Chcę zmodyfikować GNOME tak abym miał własne ustawienia tego środowiska np. wyświetłał się sam zegar bez daty.

• Zmienić obrazek bootowania i logowania na inny.

I jak to zrobić? Czy są jakieś poradnik w necie na ten temat? Konfiguratory graficzne odpadają bo one raczej takich zaawansowanych rzeczy nie robią.

(Johny) #2

Zrobienie tego od podstaw bez odpowiedniej wiedzy jest to ciężkie,ale jest taka dystrybucja jak Nimblex,budujesz sobie obraz pliki bazowe+wybrane podstawowe programy+tapeta,a potem go ściągasz.Jest jeszcze UCK - Ubuntu Customization Kit - budowa distra bazującego na Ubuntu

(Xeon Bloomfield) #3

Link:

http://susestudio.com/

Nazywa się to "SUSE Studio". Służy do budowy własnej dystrybucji systemów "typu" SUSE...

(słabeusz) #4

Pisałem już, że nie nie chcę się bawić w graficzne konfiguratory bo nie pozwalają na całkowitą modyfikację systemu np. pliku pomocy tym nie zmodyfikuję. I nie chcę tworzyć dystrybucji zdalnie i potem jej ściągać tylko chcę robić to już na ściągniętym obrazie.

(Johny) #5

Ale jak ty chcesz to inaczej zrobić ?,do każdego programu trzeba sprawdzać zależności,kreatory dają podstawowe składniki,bez których Linux ci się nie uruchomi

(BOLO1990) #6

Chodzi mu o takiego nLite na linuksa.