Chcę zrobić własną stronę internetową

Nie jestem informatykiem, nie znam języka html. Chcę strone stworzyć w MO Word 2003. Mam pewne podpowiedzi z płyty czy z książki ale potrzebuję pewnych akceptacji w trakcie tworzenia. Chodzi o sprawdzenie i potwierdzenie jej poprawności przed uruchomieniem. Chciałbym też prosić o pomoc w trudnych dla mnie wątkach. Strona ma być stroną informacyjną powiązaną z galerią i podstronami. Mam komercyjny serwer i własną zarejestrowaną domenę.

Jacek

No to w czym problem. W razie czego pytaj. Jeśli masz komercyjny serwer i własną domenę to można stworzyć coś na prawdę ciekawego. A poza tym nie używaj do tworzenia stron Worda tylko może jakiegoś innego narzędzia WYSIWYG czyli tworzącego gotowy layout z kodem jeśli nie chcesz bawić się np w zrobienie wizualnej części w Photoshopie a potem dopiero reszty np w Dreamweaverze czy czymś podobnym.

Tyle że strona w Wordzie będzie wyglądała poprawnie tylko w Internet Explorerze.

Dziękuję za zainteresowanie moim pytaniem. Nie znam żadnego programu do tworzenia strony. Moja strona będzie posiadać dużo zdjęć i opisu. Będę korzystał z wcześniej przygotowanych zdjęć. Grafika strony będzie kopiowana. Strona powinna wyglądać jak prosta gazeta. Piszesz o narzędziach i programach których ja wogóle nie znam. Jeżeli możesz to podaj linki do nich. Proszę by programy były w języku polskim. Jeszcze raz dziękuję.

Problem polega na tym, że programy o których napisałem są programami płatnymi.

Proszę Cię, nie twórz strony w Wordzie - to najgorsze wyjście z możliwych. Jeśli strona nie jest skomplikowana to skorzystaj z jakiegoś systemu zarządzania treścią - choćby WordPress, bez znajomości HTML’a stworzysz tam prosto i szybko to co chciałeś a przy tym poprawnie.

Było coś takiego jak NVP czy coś podobnego i potem wyszła nowsza wersja ale pod inna nazwą. Po polsku i powinno wyglądać normalnie pod innymi przeglądarkami.

Już wiem co to ma byc KOMPOZER.

http://kompozer.net/download.php

http://kompozer.sourceforge.net/l10n/

ewentualnie możesz użyć MS FrontPage. wszystko zależy jakiego office’a masz zainstalowanego.

Ja chce zbudować prom kosmiczny, mam garaż i wiertarkę. Co teraz?

A tak na poważnie to http://kurshtml.boo.pl i do nauki

To nie miejsce na reklamę firmy, a tym bardziej formy moim zdaniem nie kompetentnej.

Gdzie na waszej stronie znajduje się jakiś doctype - to jeden błąd na początek. Atrybutów align=“center” itp. w tej chwili się już nie używa - mamy coś takiego jak CSS… Poza tym klikając w kontakt wypadało by aby po przeniesieniu na kontakt.html przycisk kontakt został podświetlony, nie jest to konieczne bo to w zasadzie tylko mały wizualny bajer, ale dobrze by było gdyby w tym wypadku jednak był.

W tym momencie dla mnie wasza strona (która jest waszą wizytówką) profesjonalna wcale nie jest i takiej firmie bym nie powierzył zrobienia mojej strony formowej - no, ale jak się ktoś nie zna to trzeba z niego wyciągnąć ile się da, prawda…

IcyMat dokłądnie dobrze napisane. Człowieku opanuj się, i popracuj trochę nad stroną firmową aby móc używać wyrazu “profesjonalnie”. Wasza lub Pana strona po wprowadzeniu do walidatora pokazuje 34błędy i 17 ostrzeżeń! I żeby nie robić offtopa, to programami WYSIWYG nie zrobisz poprawnej strony. Jeżeli chcesz to zrobić sam to naucz się podstaw HTMLa i ściągnij jakiś gotowy szablon i go dostosuj.

Pozdrawiam

O validatorze to ja już nie chciałem wspominać - pomimo tego, że praktycznie każdą stronę nim sprawdzam, ot takie zboczenie jakby zawodowe xD

Ale niestety taka jest prawda - w dzisiejszych czasach kiedy ktoś szybko chce np. stronę a się na tym nie zna wszystko się mu wciśnie… Sam nie dawno byłem tego świadkiem (ja nie wciskałem tylko mojemu znajomemu wcisnęli stronę, która ekhm… standardów w zasadzie nie znała).

Dokładnie, pomijając że Ci pseudo-specjaliści nie wiadomo skąd się uczyli, i biorą ogromne pieniądze. Często studenci/uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zrobią naprawdę ciekawą stronę za niewielkie pieniądze, co z kolei psuje rynek poniekąd.

PS. Też jakoś tak mam że dużą część stron sprawdzam :stuck_out_tongue:

Dlaczego :wink: Żyjemy w wolnym kraju i mamy wolny rynek ;D

Swoją drogą kolega ipt chyba się nas wystraszył - niezłe mu powitanie na forum zgotowaliśmy, normalnie czuję, że naszym powołaniem jest dział PR ;D

Ok - koniec z tym OT bo mi to wejdzie w nawyk :stuck_out_tongue_winking_eye:

Jest parę narzędzi:

-FrontPage Express - kursfpe.prv.pl - zajrzyj do działu Pliki do ściągnięcia; niestety niezgodny z dzisiejszymi standardami (X)HTML i CSS.

-KompoZer (kompozer.net) - kontynuacja projektu Nvu.

-Jeszcze chyba coś jak SharePoint Designer ale nie mam linka.

Teraz to się nazywa SharePoint Designer i dostępne jest za darmo.

Nvu.

Gdzie jest ten link do tej strony?

http://www.microsoft.com/downloads/deta … e710d44f42

Bardzo dobry program dla początkujących.

mam pytanko. od kiedy będzie SharePoint Designer 2010 po polsku?

64-bit już jest, ale jeśli masz 2007 to Cię muszę ostrzec - tylko nazwa jest podobna, w 2010 można pracować tylko nad stronkami na serwerze sharepoint’a (o prostej edycji pojedynczych ‘html’i’ nie ma mowy).

ja potrzebuję wersja 32-bit, nie mam wersji 2007.

czyli trzeba mieć konto w sharepoincie? tzn, co masz na myśli o prostej edycji pojedynczych ‘html’i’ nie ma mowy?