Chcem zmienic e2160 na e8200 czy robic restart biosu

jak w temacie kupiłem dziś e8200 i teraz nie wiem jak mam zrobić wyjąć stary i od razu nowy ,czy wyjąc stary i wsadzić nowy i zrobić restart biosu ?

Możesz zaktualizować bios do nowszej wersij

reset biosu można zrobić, pewnie e2160 był kręcony, nie wiadomo czy e8200 ruszy na tych samych ustawieniach

czyli reset a później ustawiasz wszystko w biosie po swojemu :slight_smile:

ps. jeśli nie masz problemów z płytą to nie aktualizuj biosu

e2160 był do 3 ghz . czyli tak wyłączam kompa wsadzam nowy procek obrazu restart biosu i dopiero włączam kompa i potem dopiero kręcę. aktualizacji biosu chcę uniknąć z tego co mi wiadomo to moja płyta jest w rewizji 1,2 i ma najnowszy bios

najpierw upewnij się że zainstalowany BIOS na płycie umożliwi jej prawidłowe wykrycie procesora z serii 8xxx.

na plycie pisalo 45nm redy wiec chyba pasujue

Zobacz czy na obecnym biosie pójdzie, może nie pójdzie (a wtedy e2160 z powrotem a lga775 nie lubi jak się często zakłada i wyjmuje proca, nóżki się powyginają), lub wystartuje z innym mnożnikiem i fsb jako unknown.

to że jest napisane 45nm ready wcale nie oznacza że w PEŁNI obsługuje, czyli na płycie można zainstalować procesory z serii 8xxx i 7xxx ale czy komp wystartuje a jeżeli już to czy procesor będzie prawidłowo taktowany może zależeć od wersji Biosu, sprawdź na stronie producenta, albo za pomocą automatycznej aktualizacji Biosu za pomocą specjalnego programu MSI.

jak dali naklejke to znaczy że bios jest aktualny…

Mnie bardziej przekonała by naklejka supported niż ready.

Na jedno wychodzi… pewne jest że gdyby tych procesorów jeszcze nie było na rynku w momencie wyprodukowania tej płyty to niedaliby tej naklejki… (no o ile wiedzieliby że je obsługuje dzięki testowaniu próbek).

http://global.msi.com.tw/index.php?v=0& … 3_no=#menu

znalazłem takie coś i tam pisze rev 1.2 tak jak mam i versija biosu 1.8 tez takm mam wiec nie bedzie problemu :lol: