Chcesz kupić Kartę Graficzną?Przeczytaj-TOP10KartGraficznych

A więc wpadłem przez przypadek na stronę http://www.benchmark.pl. Testują tam różnego typu podzespoły/części do komputera. Przeglądając ów stronę trawiłem na artykuł o nazwie “TOP-10: Karty graficzne” na miesiące Styczeń/Luty 2008. Jest tam kilka przedziałów cenowych więc każdy z was znajdzie coś dla siebie w tym artykule.

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/news2278.php

Linka daję wam gdyż w ostatnim czasie pojawia się wiele tematów z zapytaniami “Jaką kartę graficzna kupić do xxx złotych”. Nie powiem że rozwieje to wasze wątpliwości w 100% ale da jakiś pogląd na całość :).

Od siebie dodam iż mam grafikę GeForce 8800 GTS 512MB , troszkę mocniejszą od ów MSI testowanej w tym artykule - moja jeszcze nie była oczywiście podkręcana.

hd3850 rozpoczyna się od 500zł… (GeCube 256mb)

troche bez sensu bo i tak karty tanieją więc za pewne po koniec lutego hd3850 będzie chodzić po 450zł…

hd2600 widziałem po 200zł z gddr4… a tam pisze że za 400zł…

Spoko więc wiadomo że raczej będzie taniej niż drożej a różnice pomiędzy danymi modelami w cenie zostaną na podobnych jak teraz :). Chodzi o same testy i przeglądanie ich bo fajny zbiór się trafił.

takie coś można robić na forum :slight_smile: i aktualizować co tydzień albo 2…

ale że jestem mega leń to nie zgłaszam się :slight_smile:

powiem tyle, na testy z benchmark.pl patrzyłbym z przymrużonym okiem

Nawet jeśli coś zawyżają lub zaniżają to jakieś tam porównanie między produktami masz … A o to chodzi - bo karta karcie nie równa :slight_smile:

Gdzie ty widziałeś HD 2600 z gddr 4 za 200 zł :shock:

GF 9600GT premiera 19 lutego :smiley: :smiley: :smiley: I ma kosztowac tylko 369 zł ? :shock: :roll:

w polsce na pewno nie będzie tyle kosztować… skoro wydajność jest podobna do 8800gt to muszą go sprzedać drożej niż 8800gt… 700zł a 8800gt ztanieją

chyba do 8600 lekki szrot za dużą cene generalnie będzie. Ciekawe jakie ceny 9800 będą :mrgreen: na początek z 3000 chyba

na stronach pisze że będzie miał wydajność 8800GT…

Nie no może trochę droższa ogólnie będzie ale znając życie i Polske … u nas będzie drożej :slight_smile: No właśnie wydajnośc 88xxgt więc sie zastanawiam czy zamiast 88xx gt kupic 96xx gt :smiley:

pewnie że 9600GT :slight_smile:

przyszłościowy ale podobno nie będzie obsługiwał DX10.1 :confused:

Dzidzi jak wyjdzie 9600gt to wtedy załóż temat na forum… :stuck_out_tongue:

jeszcze ta grafa nie wyszła… jak wyjdzie popatrzy się na benchmarki to zobaczymy czy nvidia kłamie czy nie :slight_smile:

Testy o 9600GT już widziałem w necie, wiadomo, że to nie oficjalne ale jednak :). I pomimo że w nowej technologi to jedak przyrost mocy można powiedzieć lekko rozczarowuje … :frowning: … No i nie umiałem wyczytać o 10.1 Dx …

"Premiera GeForce'a 9600GT jak podaje nVidia, ma odbyć się już 19 lutego 2008. GeForce 9600GT ma zastąpić na rynku karty z serii 8600GT. Referencyjna karta będzie oparta o układ D9M wykonany w technologii 65 nanometrów i taktowany zegarem 650MHz dla rdzenia i 1625MHz dla zunifikowanych jednostek cieniowania. Pamięci GDDR3 będą pracować z zegarem 1800MHz. Według niepotwierdzonych informacji, karta bazuje na tym samym PCB co GeForce 8800GT. Cena karty ma wynosić około 150$ (ok. 369 PLN - wg kursu dolara z dnia 07.02.2008r.) za wersję z 512MB pamięci."

Czy będzie więcej niż 1gb pamięci na karcie ? :smiley:

Chyba nie będzie 10.1 DX a szkoda… Ale za to w 9800 już na sto procent tak :slight_smile: Hehe no jak wyjdzie to założę new temat z kompem do 2200 zł bo narazie i tak nie będę go miec bo rodzice wolą co innego kupic … Szkoda :slight_smile: muszę poczekac do marca/kwietnia :smiley:

Wydajność 8800GS G92 prędzej ale nie 8800GT.

Po podkręceniu powinna doganiać standardowe 8800GT od GS jest szybsza zapowiada się ciekawie nawet z polskimi kursami (będzie około 500 550zł za tą kartę :()a kiedy będzie w sklepach w Polsce?

9800 GT dziś się dowiedziałem że na polskich magazynach np EVGA będzie od 15-20 Marca … I powiedziano mi z dużą dozą ostrożności żeby patrzeć na przelicznik z $ na PL … dla średniej klasy jest to zazwyczaj 1.75 x cena grafiki w $. Co więcej podobno za szybko ukazują sie 9xxx gdyż są problemy ze sterownikami do gier pisanymi przed Dx 9.0c ;/ … a i 9800GT najlepiej spisuje się do rozdziałki 1608x1050.

któraś firma prędzej czy później włoży ale tak jak w 8800 GTX ma w standardzie te 728MB więcej chyba ciężko

Wsadzić wsadzą jak poprawią chłodzenie :slight_smile: … po póki co chłodzenie by nie wyrabiało, no może i dało by rade ale bez o/c … więc mija się to z celem …